„Pojďme to říct nějakým způsobem veřejně. Opravdu jsem skončil a v hokeji dál pokračovat už nebudu,“ uvedl Zbyněk Irgl ve čtvrtek v rozhovoru pro Českou televizi. „Já jsem sledoval pozorně extraligu, zápasy play-off Vítkovic a Třince jsem viděl všechny. Zvykám si na roli fanouška,“ prozradil ve vysílání ČT Sport skvělý útočník.

Vítkovický odchovanec a rodák z Ostravy odehrál svůj poslední extraligový zápas v březnu 2021 v zahajovacím utkání předkola play-off mezi Vítkovicemi a Kometou Brno. Pro pozitivní test na covid pak už do dalších bojů nezasáhl. Od té doby stihl již pouze utkání krajského přeboru v dresu Orlové, zajímavostí bylo, že se svým synem Patrikem.

Irgl má doma stříbro z mistrovství světa 2006, šest roků předtím se stal juniorským šampionem. Na klubové úrovni má švýcarský titul s Davosem z roku 2007. V extralize posbíral v dresech Vítkovic a Třince dvě stříbra a jeden bronz. Další dvě stříbra přidal během vydařeného angažmá v ruské KHL v barvách Jaroslavle a Mytišči.

Kromě hokejových zápasů vybojoval Irgl i jeden velký životní. Po návratu z Ruska domů v roce 2014 mu byl po měsíci hraní v extralize objeven nádor na ledvině. Zákeřnou nemoc však přemohl a ještě dalších téměř sedm let rozdával na nejvyšší úrovni hokejovou radost. V české extralize naskočil celkem do 762 duelů (202+174). V reprezentaci zapsal 113 startů (24+20).