Jeden, dva, tři, čtyři. To je všechno, více bodů třinečtí hokejbalisté během podzimní části letošní sezony nenastřádali. Nikoho proto příliš nepřekvapuje, že v půlce sezony drží pověstného Černého Petra. Pokud by v této pozici zůstali, na jaře by nejvyšší soutěži po dvou letech zamávali.

Pochválit hokejbalisty Třince za podzim? Není moc za co, nanejvýš jen za snahu a bojovnost. Dokud měli síly, dřeli. Jakmile jim však došla šťáva, ze hřiště se pozvolna začali vytrácet.

„Je to tak, za mnohými našimi nezdary tkví slabší fyzická kondice. Do poloviny zápasu nebo i dvě třetiny jsme se soupeřem drželi krok, ale pak jsme pozvolna začali odcházet. Postupem času se to začalo zlepšovat. Kromě toho jsme většinou hráli na tři a často i dvě pětky, proto nám docházely síly rychleji,“ vysvětlil kapitán třineckého týmu, obránce Radim Mišun.

Po skončení loňské sezony třinecký hokejbalový klub prožil a pak překonal doslova klinickou smrt. Kvůli přetrvávajícím akutním finančním nesnázím zvažoval prodej extraligové licence zájemcům z první ligy a ukončení své činnosti. Než mu podali pomocnou ruku společnosti Finitrading a Enviform, která se stala jeho titulárním sponzorem, hráči Třince zůstávali v nejistotě a netrénovali. „Na naší hře to bylo znát, vedle už zmíněné slabší fyzičky skřípala naše souhra. Důvodem je nízká tréninková docházka. Zatímco jinde se na tréninku sejde i dvacet hráčů, nás je nanejvýš osm nebo deset. Natrénovat v takovém počtu herní kombinace, přesilovky či oslabení je nemožné,“ povzdychl si Mišun. Situace se radikálně nezlepší ani v nejbližší budoucnosti, protože většina hráčů je přespolních a do Třince dojíždí z Karviné, Čadce, Brna či Olomouce.

Přestože se třinečtí hokejbalisté zmohli na pouhé čtyři body, mohli jich uhrát klidně i dvakrát více. „V některých utkáních jsme sahali po vítězství, ale v závěrečné třetině jsme příznivý výsledek neudrželi a dobře se vyvíjející zápas nakonec prohráli. Nezřídka to souviselo s už zmíněnou fyzickou kondicí, kdy nám v závěru docházela šťáva a naše hra už neměla potřebný spád. Celý podzim nás sužovala špatná koncovka,“ pokračoval Mišun a vyjmenoval hráče, které jeho mužstvo postrádalo: „Říman se zranil, chybět bude patrně až do konce sezony. Tomis ve druhém utkání vyfasoval trest do konce sezony, Heczko přestoupil do Švýcarska a Hudzieczek řešil rodinné záležitosti, takže nám někdy scházel. Je to pomalu celá jedna lajna našich nejlepších hráčů, kteří musejí zákonitě chybět.“

Loni se třinecký celek do nejvyšší soutěže po několika letech vrátil. Dlouho živil naději na postup play-off, ale závěr soutěže nezvládl a nakonec se strachoval, aby se vyhnul baráži. Ta bude letos jeho vysněným cílem. I navzdory tomu, že hrající trenér Patrik Cieslar před sezonou pomýšlel na postup do play-off. „Pro záchranu extraligy uděláme vše, co se dá. V zimě kvalitně potrénujeme a na jaře se budeme snažit hrát tak, abychom se vyhnuli přímému sestupu, prodrali se aspoň do baráže a v ní udrželi extraligovou příslušnost,“ řekl odhodlaně Mišun.

(rom)