HBC Třinec – SK Jihlava 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Utkání s vedoucí Jihlavou nakonec domácí hokejbalisté o branku prohráli. Do vedení se v druhé části hry dostal soupeř. Třinečtí reagovali na nepříznivý stav vyrovnávací brankou v závěrečné třetině. Mezi střelce se zapsal Konvička. Radost domácích však netrvala dlouho. Uplynulo snad 40 sekund a jihlavští hokejbalisté opět o branku vedli. V závěrečné power play si zkušený soupeř svůj hubený náskok uhlídal. „Jihlava byla dnes určitě k poražení, takže nás porážka hodně mrzí,“ řekl k duelu kapitán třineckých Patrik Cieslar.

HBC Třinec – TJ Sokol Poruba 3:2 (1:1, 0:0, 2:1).

Ani v nedělním souboji neměl Třinec snadného soupeře. Na jejich hřiště totiž zavítal momentálně třetí tým Moravské národní hokejové ligy z Poruby. Do vedení se dostali domácí po využité přesilové hře, jenže ještě do konce úvodní třetiny stačili ostravští vyrovnat. Krásná akce s gólovou tečkou přišla v polovině třetí třetiny a Třinec opět o gól vedl. Hosté odvolali na závěrečných šest minut brankáře a domácí střelou do prázdné branky zvyšovali na 3:1. Na výhře Třince již nezměnila ani kontaktní branka Poruby, výhru si již domácí pohlídali.

Branky Třince: Smolka 2, Skarke.

„Zahájení sezony nám až tak podle představ nevyšlo. Utkání s Jihlavou? To byla spíše plácaná než hokejbal. Je to ale také dáno tím, že soutěž se teprve po přestávce rozjela,“ řekl Cieslar. V dalším utkání se třinečtí hokejbalisté střetnou s brněnskými Buldoky. Zápas se hraje v neděli 9. března od 15 hodin na hřišti ZŠ Kamínky v Brně.