Hokejbalisté Sokola Poruba, třetí tým tabulky 1. Moravské národní hokejbalové ligy, nečekaně prohráli už v prvním kole play off, když nestačili na šestý Třinec.

Čtvrtfinále Moravské národní hokejbalové ligy se hrálo na dva zápasy a o postupujícím rozhodoval počet získaných bodů. V případě jedné výhry na každé straně by se bývalo prodlužovalo. To však nebylo potřeba, do semifinále hladce proklouzly týmy Vsetína a překvapivě Třince.

Poruba ani letos neprolomila čtvrtfinálové prokletí. „Soupeř byl favorit série, my jsme chtěli překvapit. Věřili jsme ale, že doma můžeme vyhrát,“ řekl třinecký vedoucí mužstva Patrik Cieslar.

Třinečtí navázali na úspěchy ze základní části (5:3 a 3:2) a i potřetí v sezoně na svém hřišti Porubu porazili. „Po celý zápas jsme byli lepší, snad jen v posledních pěti minutách první třetiny jsme Porubu pustili na delší dobu do našeho pásma. Ve třetí části už jsme výhru jen hlídali,“ uvedl Cieslar.

Ve druhém utkání rozhodla druhá třetina. Třinec v rozmezí dvou minut odskočil díky využitým přesilovkám na dvoubrankový rozdíl. I když domácí poté také v početní výhodě snížili, dokázali Třinečtí do přestávky znovu zvýšit.

Po druhé přestávce pak Třinec definitivně rozhodl dalšími dvěma rychlými góly, domácí už jen snížili na konečných 4:7. Pro Porubu tak skončila sezona opět dřív, než v klubu očekávali. „Hlavně před druhým utkáním jsme si věřili, vždyť v základní části jsme doma prohráli jen jednou. Ale Třinec byl lepší a postoupil zaslouženě,“ uznal trenér Poruby Tomáš Macko. (tom)

1.Moravská národní liga

Čtvrtfinále play off
Sobota 12. dubna: HBC Třinec – TJ Sokol Poruba 4:0 (2:0, 2:0, 0:0), HSK Staré Brno – HBC Vsetín 1:2 (0:1, 1:1, 0:0).
Neděle 13. dubna: TJ Sokol Poruba – HBC Třinec 4:7 (2:2, 1:3, 1:2). Stav série 0:2, postupuje Třinec, HBC Vsetín – HSK Staré Brno 3:0 (2:0, 1:0, 0:0). Stav série: 2:0, postupuje Vsetín.