HBC Třinec - HBK Intevo Karviná 5:6 (3:0, 0:3, 2:3)

Úvodní patnáctiminutovka se stovce diváků musela líbit. Nekompletní Třinec (bez brankáře Heczka, obránců Lotka, Folwarczného a útočníků Konderly s Hudečkem) to vzal pěkně od podlahy a díky trefám Podešvy, Smolky a Szotkowského se dostal o tři kroky napřed. V prostřední periodě však polevil, čehož Karvinští využili k vyrovnání na 3:3, míček za třineckého brankáře Smolku dopravili dvakrát Luka a Rosůlek. V závěrečném dějství se tak začínalo od začátku. Hosté zásluhou Luky a Řehůřka odskočili o dva góly, domácí po trefě Danečka jejich náskok stáhli. Bombarďák Luka se však s hattrickem nespokojil a přidal ještě čtvrtý gól. Třinecký Daneček svým druhým zásahem v poslední minutě snížil, ale na vynucení si prodloužení hráčům Třince už nezbyl čas.

V souběžně hraném utkání Plzeň roznesla sousední Dobřany 9:2, a to znamená, že Třinec skončil celkově desátý a vyhnul se nevyzpytatelné prolínací soutěži. Tu si zahraje jedenáctá Karviná, poslední dvanácté Dobřany se s extraligou nejméně na rok loučí.

To největší osobnost třineckého hokejbalu - předseda klubu, hrající trenér a kapitán Patrik Cieslar extraligu opouští navždy, jeho dlouhá kariéra je u konce. Spolu s ním končí také obránce Martin Turoň. „Roky přibývají, čas se nedá zastavit. Jako hráč s hokejbalem končím, zůstanu u něho jen jako funkcionář. V Třinci jsem prožil hezké chvíle, ve skvělém kolektivu jsem si zahrál i extraligu,“ řekl Patrik Cieslar a dodal: „Jen mě mrzí, že jsme se letos neprobili do play-off. Zbytečně jsme ztráceli body, patnáct jsme jich odevzdali soupeřům, jako například dnes. Jinak bychom se teď chystali na play-off. V náš neprospěch hrála nezkušenost našeho mužstva.“

Karvinští tedy o svou extraligovou příslušnost budou bojovat v baráži. „Naštěstí už budeme moci počítat jak s Kurzem, tak i s hokejisty. To pro nás bude vítaná pomoc. Máme vše ve vlastních rukou, baráž budeme hrát doma a ze tří celků postoupí do extraligy dva. Dostali jsme druhou šanci, ale nesmíme to pokazit,“ řekl po utkání karvinský trenér Zdeněk Hořák.

Branky a nahrávky: 8. Podešva (Daneček), 11. Smolka (Skácel), 12. Szotkowski (Tomis, Říman), 37. Daneček (Franek), 40. Daneček (Franek) - 16. Luka (Blatoň, Rosůlek), 18. Rosůlek (Blatoň), 25. Luka (Bittmann), 34. Luka (Blatoň, Onderek), 36. Řehůřek (Kubica, Konečný), 38. Luka (Řehůřek). Střely: 30:26, vyloučení: 10:7, využití: 0:2, diváci: 137.

Třinec: L. Smolka - Mišun, Turoň, Konvička, Simajchl, Podešva - Daneček, Cieslar, Franek - Szotkowski, Říman, R. Tomis - Drábik, Zvejška, Fonš - R. Smolka, A. Toman, Skácel. Trenér: Patrik Cieslar.

Další výsledky 22. kola: Most – Ústí n. L. 2:3, Plzeň – Dobřany 9:2, Letohrad – Hradec Králové 1:4, Kladno – Praha 5:1, Pardubice – Vlašim 2:1.

(rom)