Ta se ve dnech 10. až 18. října účastnila na základě pozvání ČOV 7. ročníku World Masters Games, které se konaly v australském Sydney.

Tuto největší multisportovní soutěž pořádá každé čtyři roky International Masters Games Association, která je součástí MOV, a je zaměřena na soutěže veteránů. „V Sydney se v osmadvaceti sportovních disciplínách představilo přes osmadvacet tisíc sportovců z 95 zemí světa. Ti pak byli rozděleni do dvou kategorií. Jednak se soutěžilo na amatérské bázi a jednak pak na vrcholové,“ prozradila při návratu domů Marie Hrachová.

Ta se na hrách představila společně ještě s druhým Čechem, a to Ladislavem Kuchařem z Orlové. Oba v Austrálii reprezentovali svou vlast ve stolním tenise. Ten se hrál v kategoriích nad 30, 40, 50, 60, 70 a 80 let.

Marie Hrachová se ziskem 2 zlatých a 1 stříbrné medaile patřila k nejúspěšnějším účastníkům stolnětenisového turnaje. Vyhrála soutěž dvouhry žen nad 40 let, když ve čtvrtfinále porazila Číňanku X Sun, v semifinále hráčku Tajwanu Shu-Jen Cheng 3:0 (4,9,4) a ve finále další Číňanku Huibi Zhou 3:0 (5,3,1). Spolu s australskou hráčkou čínského původu Van Dang vyhrála také čtyřhru žen nad 40 let, když ve finále porazily australskou dvojici Bennett-Wei Deng 3:0 na sety (4,7,9). Ve smíšené čtyřhře spolu s partnerem Ladislavem Kuchařem obsadili 2. místo, když až ve finále podlehli australsko-čínskému páru Heginbothan-Xiaoping Sun.

„Do Austrálie jsem se dostala přes Nadaci bývalých veteránů. Byla to i náhoda, jelikož já na ty veteránské soutěže vůbec nejezdím,“ prozradila úspěšná sportovkyně. „Světové hry veteránů jsou takovou obdobou olympijských her a za další čtyři roky se budou konat v italském Turíně. Organizátorům jde hlavně o to, aby si kvalitní sportovci mohli na vysoké úrovni zahrát i po ukončení aktivní kariéry,“ objasnila význam akce Hrachová, která dále pokračovala: „V Austrálii se představily velice kvalitní hráčky, hlavně Číňanky. O to víc si dosáhnutých výsledků vážím. Jsem ráda, že mi to tam vyšlo a že se tím částečně proslavil i frýdlantský SK, kde nyní trénuji.“

Bývalá úspěšná reprezentantka po návratu ze Sydney nezahálí. Pár dní nato totiž nastoupila se svými svěřenkyněmi proti vícemistrovi z Břeclavi, kdy na domácích stolech uhráli cennou remízu 5:5.

Tým SK Frýdlant nad Ostravicí čeká v sobotu 7. listopadu od 11 hodin dohrávka 6. kola nejvyšší ženské soutěže v ČR. Do Frýdlantu dorazí hráčky Spartaku Hluk. V dalším týdnu pocestují hráčky Frýdlantu ke svým soupeřkám (Slavoj Praha a Sokol Bor).