„Ve čtvrtek a pátek probíhaly volné tréninky. V sobotu ráno pak warm-up a další měřené tréninky, které pak určovaly postavení do kvalifikačních rozjížděk. Ty byly celkem tři. Součet výsledků kvalifikačních rozjížděk pak určoval postavení na startu do hlavního finále, popřípadě do finále B. V neděli ráno byl opět warm-up a dopoledne se jela třetí kvalifikační rozjížďka. Odpoledne pak na závodníky čekalo finále B a nakonec se jelo hlavní finále,“ přiblížil celkový program otec palkovického mladíka Jiří Hubík.

Ve světovém finále si to nakonec o celkové prvenství rozdalo 63 jezdců z celého světa. A jak si v této konkurenci vedl Filip Hubík? V sobotním měřeném tréninku zajel třináctý nejrychlejší čas ze skupiny 2. „O neuvěřitelné vyrovnanosti startovního pole svědčí fakt, že čtyřicítka jezdců z obou skupin se vlezla do jedné vteřiny v čase na kolo,“ přidal postřeh Jiří Hubík. Díky výsledku v měřeném tréninku startoval Hubík do každé z kvalifikačních rozjížděk z 11. místa. Každá rozjížďka se jela na osm kol. „V první rozjížďce jsem skončil na devátém místě. Stejně se mi vedlo i ve druhé, ale ve třetí jsem dojel až osmnáctý,“ řekl mladý palkovický závodník Filip Hubík.

Ve třetí rozjížďce se Hubík ihned po startu dostal v zatáčce do kolize. Jeho motokára dostala ránu zezadu a plastový nárazník se natolik ohnul, že brzdil pravé zadní kolo a opíral se o řetěz pohánějící zadní osu. Touto kolizí se Hubík propadl až na 18. místo. „V závěru této jízdy se plast roztavil natolik, že přestal brzdit kolo. Filip poté zajel čtvrtý nejrychlejší čas na kolo z celého startovního pole,“ dodal Hubík starší.

Součet získaných bodů v kvalifikačních jízdách určil postavení na startu do konečného finále, které se jelo na 16 kol. Hubík se se svými výkony probojoval až do hlavního finále, kde startoval z 24. pozice. „V hlavním finále, které se jelo v neděli v podvečer, vybojoval Filip nakonec 15. místo. Fantastickým výsledkem je už jen to, že se Filip dostal vůbec do hlavního finále. Patnáctá příčka v konkurenci nejlepších 64 jezdců z celého světa je pro nás výborným výsledkem. Možná měl Filip i na víc. Kdyby jej nepotkala smůla v té třetí rozjížďce, mohl by startovat v hlavním finále z lepší pozice. Navíc musíme brát v potaz, že Filip nikdy předtím tuto trať neviděl, natož aby si ji projel. Dokázal se velice rychle adaptovat a zvyknout si na silně pogumovanou trať a drsné boje v každé zatáčce. Poprvé jsme tak měli možnost zažít atmosféru velkých závodů v zahraničí a jsme z ní natolik nadšeni, že vážně zvažujeme nabídku, abychom se zúčastnili v příští sezoně Euro Rotax Challenge závodů,“ řekl na závěr Jiří Hubík. (zd)