Ve třídě ROK CZ se sešlo tentokráte na startovním roštu celkem 21 jezdců (16 LIGHT a 5 HEAVY). Na technicky velmi náročné trati si Filip Hubík vyjel v sobotním kvalifikačním tréninku třetí místo na startovním roštu.

V neděli se pak jely dvě bodované jízdy. V tom prvním závodě se palkovický mladíček ihned po startu protáhnul na 2. místo hned za vedoucího Matěje Parmu a spolu pak nasadili tempo, kterým ujeli zbytku startovního pole. Hubík tak dokončil závod s prasklou pružinou spojky na velice pěkném 2. místě.

Ve druhém závodě se bohužel Hubíkovi až tolik nevydařil start a v cíli pak z toho bylo 4. místo. V součtu bodů obou bodovaných jízd pak to znamenalo konečné třetí místo.

„V prvním závodě Hubík navíc zajel nejrychlejší čas na kolo z celého startovního pole, v tom druhém závodě ho pak od nejlepšího času dělily jen setiny sekundy. Dosahované časy a umístění na stupni vítězů jsou dobrou vyhlídkou pro příští závody, jež se pojedou v červnu ve Vysokém Mýtě,“ řekl otec závodníka Jiří Hubík.

Kvalifikace:

1. Matěj Parma, 2. Roman Halada, 3. Filip Hubík.

1. bodovaná jízda:

1. Matěj Parma, 2. Filip Hubík, 3. Roman Halada.

2. bodovaná jízda:

1. Matěj Parma, 2. Roman Halada, 3. Petr Cemper, 4. Filip Hubík.

Celkové výsledky:

1. Matěj Parma, 2. Roman Halada, 3. Filip Hubík.

Hubík se kromě závodů v Písku zúčastnil ještě závodů HOBBY CUP v Sosnové u České Lípy (16. – 17. května), kde vyhrál nejen kvalifikační závody, ale také všechny tři bodované jízdy. (jb)