"Titulu Atleta roku si nesmírně vážím,"

říká v rozhovoru frýdecko-místecká běžkyně Iveta Rašková, která se poprvé ve své začínající sportovní kariéře stala Atletem roku oddílu TJ Slezan Frýdek-Místek.

Po dvou sedmých místech v uplynulých sezonách jste dosáhla na titul Atleta roku. Co pro vás takové ocenění znamená?

Titulu Atleta roku si velmi vážím. Je to moc pěkné ocenění nejen za úspěchy v minulém roce, ale hlavně zhodnocení úsilí v uplynulých letech. A určitě mi to pomůže ve snaze o další dobré výsledky v nadcházející sezoně.

Můžete našim čtenářům přiblížit, jakých výsledků jste v minulém roce dosáhla?

Nejvíce si vážím úspěchu na 800 m v hale mezi juniorkami. Byl to můj úplně první titul mistra České republiky, navíc obrovské překvapení a opravdu krásnýSlezanskou Atletkou roku za rok 2017 se stala Iveta Rašková.Zdroj: archiv oddílu souboj do posledních metrů. Potom mě samozřejmě moc potěšila obhajoba titulu i v letní sezoně. Ta mi zajistila účast na mezistátním utkání, ve kterém jsem dokázala opět v závodě na 800 m zvítězit. 

Co vás čeká v letošní sezoně?

Letošním rokem už pro mě skončila kategorie juniorek, takže mě čekají pouze soutěže v kategorii žen. Vrcholem sezony pak pro mě bude Mistrovství České republiky žen do 22 let, kde se pokusím vybojovat medaili. Dále bych se chtěla zúčastnit republikového šampionátu na 10 km, což je sice trať od osmistovky dosti odlišná, ale velmi jsem si ji oblíbila (pozn. red v loňském roce v něm Rašková získala stříbro mezi juniorkami).

Od kolika let se atletice věnujete a v jakých disciplínách?

S atletikou jsem začala v roce 2008, kdy mi bylo deset let. Zpočátku mě bavily více sprinty a technické disciplíny. K osmistovce jsem se dostala až okolo roku 2014, kdy jsem ovšem ještě dávala přednost steeplu. Definitivně jsem se pro ni rozhodla až v loňském roce. V rámci zpestření tréninků běhám i delší závody, které jsou součástí Frýdecko-Místeckého běžeckého poháru a moc mě baví.

Máte nějaký svůj sportovní vzor?

Nemám přímo jeden konkrétní vzor, ale nejvíce obdivuji Emila Zátopka, který měl daleko těžší podmínky k trénování než současní atleti, přesto dokázal zaběhnout fantastické časy.

„Ivetka je nesmírně skromná, pracovitá slečna, která se vypracovala k těmto úspěchům ne díky obrovskému talentu, ale díky své píli a zodpovědnému přístupu. Uvidíme, jak zvládne náročný trénink s ještě náročnějším studiem na lékařské fakultě Karlovy univerzity. Prozatím zůstává nadále v našem oddíle, tak doufám, že mě ještě nějakou tu radost udělá.“
Josef Nejezchleba (trenér Ivety Raškové v TJ Slezan Frýdek-Místek)

 

KONEČNÉ VÝSLEDKY – ATLET ROKU 2017

1. Iveta Rašková (juniorka, střední tratě)
2. Veronika Siebeltová (žena, 3000 m překážek)
3. Anna Cagašová (mladší žačka, 300 a 800 m)
4. Tereza Kotásková (dorostenka, chůze)
5. Adéla Lojkásková (dorostenka, výška a trojskok)
6. Thomas Hlavačka (starší žák, 800 m)
7. Anna Zemaníková (starší žačka, 1500 m)
8. Kateřina Krtková (juniorka, 3000 m překážek)
9. Patrik Stankov (starší žák, střední tratě)
10. Amálie Mynářová (starší žákyně, chůze)