Panthers Otrokovice – Paskov Saurians 7:6 (2:1, 2:1, 3:4)

Domácí, coby nováček soutěže, měli před startem prvoligové soutěže spíše myšlenky na udržení se v soutěži. Jenže otrokovičtí Panteři jsou prozatím ve vyřazovací části k nezastavení. Po Žďáru nad Sázavou okusil jejich sílu i favorizovaný Paskov, který ani do třetice nenašel recept na jejich překonání.
Panteři tak svou vítěznou sérii natáhli na deset zápasů v řadě, navíc si s Havířovem zahrají o postup do nejvyšší soutěže.

V případě neúspěchu čeká na tým ze Zlínska baráž s předposledním celkem extraligy. „O něčem podobném jsme jenom snili. Nyní je ale načase se pokusit soutěž vyhrát a zajistit si přímý postup. Finálový soupeř v podobě Havířova bude velmi tvrdým oříškem, ale my se nebojíme,“ respektuje sílu protivníka trenér Otrokovic Petr Hrabec.

Po dvou senzačních výhrách v Paskově Panteři proměnili hned první mečbol, který se jim v sobotu nabídl v domácím prostředí. Před zaplněnou halou zápas gólově načal už ve 4. minutě domácí Martin Nagy a po něm Mikeška. Paskov ovšem nesložil zbraně a ve 26. minutě Komínkem srovnal na 2:2. Také v dalším průběhu zápasu si Panteři neustále udržovali mírný náskok, ovšem Severomoravané bojovali o prodloužení série až do konce. V závěru však zahráli domácí výborně takticky a postup do finále už si pohlídali.

„V nervózním duelu jsme byli herně lepší. K úspěchu nám pomohli skvělí fanoušci, neboť téměř pětistovka příznivců vytvořila vynikající atmosféru. Nic podobného jsme ještě nezažili,“ smekl otrokovický kouč. „O našem postupu nakonec rozhodla větší motivace zahrát si finále a také brankářský post, kde Jan Krkoška byl lepší než jeho protějšek Mikeska. Rozhodně vyhrál lepší a ne šťastnější tým. Na druhou stranu, kdo ví, jak by série dopadla, kdybychom prodloužení prvního zápasu nevyhráli my,“ pousmál se Hrabec, který následně s celým týmem šel oslavit postup na zlínskou diskotéku. „Bylo příjemné, když návštěvníci poznávali hráče a bavili se o florbale,“ dodal.

,,Celá série se rozhodla už u nás doma, kdy jsme Pantery ani jednou neporazili. Ani po sobotním duelu se nemáme za co stydět. Soupeř nás ovšem pokořil díky laciným gólům, Otrokovice měly také víc štěstí,“ posteskl si lodivod Paskova Libor Hrček.

Branky a nahrávky: 4. Nagy (Stavjaník), 11. Mikeška (Nagy), 31. Kořený (Večeřa), 39. Valčík (Sovják), 43. Valčík, 49. Mikeška (Nagy), 41. Valčík (Vaněk) – 18. Holenka (Komínek), 26. Komínek (Šobich), 44. Šobich, 45. Chalupa (Rebroš), 50. Šobich, 55. Rebroš. Rozhodčí: Ludvík – Sobotka. Vyloučení: 3:0, bez využití. Diváci: 440. Střely na branku: 22:27. Konečný stav série: 3:0.
Paskov: Mikeska, Souček – Klega, Komínek, Holenka, Chalupa, Rebroš, Svoboda, Maier, Řezák, Karola, Šobich, Dohnal, Dzierža, Ivan, Hykel, Švajný, Both.

Druhé semifinále: SK Bivoj Litvínov – Torpedo Havířov 1:3 (1:5, 3:7, 6:4 a 3:5).

(bř)