TJ Sokol Královské Vinohrady – Paskov Saurians 5:4 (1:0, 3:2, 1:2)

Hostující hráči nastoupili s opatrnou taktikou a to se jim nevyplatilo již po třech minutách hry. Vinohradští se v rohu hřiště lépe orientovali a na křižnou přihrávku si sběhl kapitán domácích Veselý a nechytatelnou střelou k opačné tyči zmrazil celou hostující lavičku. Ještěři tak měli po čtyřhodinové cestě konečně možnost probudit se, ale první třetina již změnu skóre nepřinesla.

Po změně stran zabojoval ve 27. minutě o míček Šobich, získal jej a následně s ním prokličkoval přes tři bránicí hráče a po další kličce gólmanovi Vinohrad srovnal na 1:1. Radost z gólu trvala pouhé tři minuty. To Karolovi odskočil míček od hokejky a domácí z brejku trestali. V čase 31:21 se předvedl nový objev v hostující sestavě Ondřej Chalupa, který nenápadnou střelou od mantinelu překvapil domácího brankáře Pazderu. Vedoucí tým tabulky poté zapnul na vyšší rychlostní stupeň a stále více a více zlobil paskovskou obranu. Ještě do přestávky skórovali domácí Ponos s Mikešem a po dvou třetinách svítil na ukazateli skóre stav 4:2 pro Vinohrady.

Do závěrečné třetiny šli Ještěři s úmyslem udělat ještě něco s nepříznivým stavem. Do druhé pětky se postavil k Janešíkovi útočně naladěný Hrček a na hře hostí to bylo rázem poznat. V 50. minutě se kolem mantinelu protáhl Šobich a po jeho přihrávce snižoval Dohnal na rozdíl jedné branky. Neuběhla však ani minuta a bylo opět srovnáno. To Janešík předložil míček kapitánovi Bergerovi a ten střelou z velmi ostrého úhlu k bližší tyči nachytal domácího brankáře v nedbalkách. Nadějný výsledek ale nakonec Ještěři neudrželi. V předposlední minutě zápasu hosté opět neuhlídali křižnou přihrávku na střed hřiště a Vlk ránou pod víko rozhodl o osudu zápasu.

Branky: 2:25 Veselý (Drápalík), 29:34 F. Mikeš (Tojnar), 32:20 Ponos (F. Mikeš), 38:48 F. Mikeš (Ponos), 58:18 Vlk (Svoboda) – 26:55 Šobich, 31:21 Chalupa (Fedra), 49:54 Dohnal (Šobich), 50:39 Berger (Janešík), vyloučení 1:0, bez využití, rozhodčí Pangerl, Vápeník, střely 34:30, diváků 25.

Ke druhému zápasu se paskovští hráči přesouvali do Kladna, kde je však nečekal vůbec lehký soupeř.

FBC Kladno – Paskov Saurians 5:6 (1:2, 1:1, 3:3)

Od úvodní minuty byli aktivnější hosté, jenže svěřenci Jiřího Šimíčka naráželi na svou starou bolest – neproměňování šancí. Až v 11. minutě atakovali Fedra s Karolou rozehrávku Kladna tak důsledně, že získali míček, ten následně předložili volnému Bergerovi a Ještěři vedli 0:1. Radost z gólu netrvala dlouho. Po pěti minutách hry měli domácí početní výhodu v poli a nejnebezpečnější hráč soupeře Leipner našel na zadní tyči Šikolu a bylo srovnáno. Přestávku mezi první a druhou třetinou měli přeci jen radostnější hostující florbalisté, když se přesně trefil Klega.

V polovině zápasu hráli hosté v oslabení a deset sekund před koncem trestu vyrovnal tečí Szmek. Kladenští se dostali do zápasu a velmi nepříjemně ztrpčovali hostům rozehrávku. Paskovské naštěstí podržel brankář Mikeska. Na konci 35. minuty dostali možnost početní výhody také Ještěři a Klega opět poslal hosty do jednobrankového vedení.

Za stavu 2:3 pro Paskov začala také závěrečná třetina, která byla nakonec na branky nejbohatší. Na 2:4 zvyšoval ve 43. minutě Szmek. Domácí nepříznivému stavu nepodlehli.V 51­. minutě nejprve v oslabení snížil Vágner a o chvíli později srovnal stav na 4:4 Vlček. Začínalo se tedy nanovo. Hostující kapitán Berger střelou do prázdné branky opět vrátil vedení na stranu hostí, jenže domácí Holý tvrdou ránou skoro z půli hřiště srovnal na 5:5. V závěrečné pětiminutovce chtěli oba soupeři strhnout vedení na svou stranu. Nakonec se to povedlo Ještěrům, kteří si zásluhou přesné trefy Marcela Fedry odvezli z Kladna tři body za těsnou výhru 6:5.

Branky: 15:59 Šikola (Leipner), 30:06 Vlček (Leipner), 50:24 Vágner, 51:19 Vlček (Leipner), 55:37 Holý – 10:48 Berger, 18:41 Klega (Szmek), 36:28 Klega (Svoboda), 43:22 Szmek, 54:03 Berger (Hrček), 58:12 Fedra (Hrček), vyloučení 4:3, využití 2:1, oslabení 1:0, rozhodčí Rýznar, Vidlař, střely 26:28, diváků 35.

Paskov Saurians: Janečka, Mikeska – Svoboda, Klega, Dohnal, Šobich, Janešík, Karola, Fedra, Zeman, Hron, Berger, Chalupa, Hrček, Szmek. Trenér: Jiří Šimíček. (mor)