Vraťme se ještě k poslednímu duelu základní části s Havířovem, který jste odehráli v neúplné sestavě. Rozhodl jste se šetřit některé opory?

Nepostavili jsme Dudu, který nasbíral tři žluté karty. Kdyby dnes dostal čtvrtou, v prvním zápase play-off by nemohl hrát. Vojta Csikán nemohl nastoupit kvůli zranění, má naštípnuté zánártní kůstky. Má nohu v sádře, možná by mohl stihnut finále. Vinou zdravotních problémů nechytal brankář Hekera a samozřejmě dlouhodobě chybějící Štefek.

Utkání mělo klasický scénář – rival se s rostoucím skóre stával čím dál víc bezradnější.

Šli jsme do toho utkání naplno, chtěli jsme je vyhrát. Pravdou je, že rozjezd jsme měli pomalejší. V první lajně se objevil Kufa. Hrál docela dobře, ale bylo vidět, že tam schází větší sehranost, před utkáním jsme v tomto složení ani jednou netrénovali. Druhá lajna naopak hrála velice dobře. Dala dva góly, díky kterým jsme po poločase vedli o dvě branky. Ve druhém dějství jsme už mohli být klidnější.

V průběhu jara jste prohlásil, že odvetnou částí chcete projít bez porážky. Cítíte satisfakci, že se vám to povedlo?

Jsme určitě spokojení, ale teď nás čeká nová soutěž, play-off. To je úplně o něčem jiném. Tam budou rozhodovat zkušenosti i štěstí. Všechno je otevřené, jako kdyby liga začínala znova. První místo nám zajišťuje jeden domácí zápas navíc. V semifinále začínáme doma, pak hrajeme venku a v případném třetím zápase opět doma. Pokud se dostaneme do finále, hrajeme dvakrát doma a pak jednou venku. To může být naše velká výhoda.

Vinou svazového rozhodnutí jste nemohli postoupit přímo. Dokážete vybojovat nejvyšší soutěž v play-off?

Jde nám o všechno. Rok jsme se netrápili proto, abychom v rozhodujících zápasech prohráli. Jsme dobře připravení, doufám, že dobrý výkon z utkání proti Havířovu přeneseme i do zápasů play-off.

(rom)