V konkurenci více než osmi stovek závodníků z dvanácti evropských zemí bojovali také judisté z Frýdecko-Místecka pod vedení trenérky Pavly Pröllové. Soutěž byla poslední možností pro získání nominace na letošní republikové mistrovství. Sedmičlenná výprava judistů vybojovala pěkná utkání a svými výsledky potvrdila vzrůstající kvalitu frýdecko-místeckého juda.

Tvrdá zahraniční konkurence byla znát především v kategorii dorostenců, kde bojovali Jerglík a Bezruč. Jerglík bohužel skončil hned v prvním kole soutěže, když v úvodním souboji prohrál po fatální chybě s reprezentantem Ukrajiny, který jej tak vyřadil ze soutěže. Tento svůj neúspěch si však Jerglík bohatě vynahradil v žákovské kategorii, kde doslova exceloval, když nedal svým soupeřům vůbec žádnou šanci a všechny své zápasy vyhrál před časovým limitem na Ipon. Jerglík, jako úspěšný starší žák, je zařazován také do soutěží dorostenců. Výborně zabojoval také Vojtěch Bezruč, který nakonec prohrál boj o třetí příčku a zbyla na něj nepopulární bramborová medaile. Souhrn bodů získaný ve všech nominacích mu však dává velmi dobré východisko pro účast ve vrcholné republikové soutěži.

Druhý den soutěže se předvedli chlapci a děvčata v žákovských kategoriích, kde sbírali body všichni ostatní členové výpravy. Ve své váhové kategorii vybojovali bronzovou medaili Lukáš Janulek a Lucie Bílková. Na pátém místě skončili Marie Dužíková a Lukáš Měchura. Deváté bodované místo obsadil Václav Mališ. Soutěže se nezúčastnily tentokráte sestry Kesovy a Ester Vilčková v kategorii juniorek, které již mají nominaci na MČR zajištěnou. „Účast vcelku splnila moje očekávání. Jediným zklamáním byl výkon Marie Dužíkové v těžké váze, která dělala v jednotlivých zápasech velmi mnoho chyb. Doufám, že to byl jen jednorázový výpadek. Vždyť Marie je favoritkou na mistrovský titul. Vít Jerglík se připravuje ve středisku sportu v Olomouci a jeho výkonnost bude mít ještě vzrůstající tendenci,“ hodnotila Pavla Pröllová, hlavní trenérka SK Judo Frýdek-Místek.

V neděli 26. září od 10 hodin uspořádají judisté SK Frýdek-Místek tradiční mezinárodní soutěž - Pohár primátorky Frýdku-Místku, který se letos z úsporných důvodů uskuteční v tělocvičnách základní školy v Dobré. Soutěže se zúčastní kromě judistů z většiny moravskoslezských klubů také mládež z Polska a Slovenska. V současné době probíhá nábor do frýdecko-místeckého klubu juda, který má své základny také v Dobré a Raškovicích. Bližší informace můžete získat na www.judo-morava.cz, nebo na telefonním čísle 605 513 429.

(red)