Tím vším se frýdecko-místecký klub zařadil mezi přední kluby Českého svazu juda a v práci se školní mládeží dokonce ke špičce Moravskoslezského kraje.

V loňském roce evidovali jen v SK judo Frýdek-Místek 118 aktivních členů. „Díky výborné spolupráci se mohou členové našeho klubu připravovat také na základnách v Raškovicích, Skalici a Na Bahně v Místku, což přináší možnost až pěti tréninkových jednotek v týdnu," prozradil manažer klubu Luděk Kubíček. „Frýdecko-místecká základna je součástí seskupení regionálních oddílů juda o počtu 240 členů. Pracuje s dětmi a mládeží, z valné části s žáky prvního stupně a předškoláky. Že se činnost klubu neodvíjí jen v tréninkové přípravě a mistrovských soutěžích, svědčí další aktivity určené pro širokou veřejnost. S nevšedním zájmem se setkalo především zahájení činnosti školního kroužku v mateřské škole Františka Čejky v Místku. Klub se zapojil do projektu prázdnin ve městě, pro který poskytl svoji základnu ve Skalici. Dále pak uspořádal letní dětskou rekreaci, kurz jógy a sebeobrany. Svoji činnost prezentoval na několika společenských, nebo sportovních akcích," dodal Kubíček.

Mistryně republiky Karolína Kubíčková a Nikolas Hromják patří k významným oporám kolektivu. Mezi významné výsledky patří mistrovský titul Karolíny Kubíčkové v kategorii mladších žaček. Stříbro ze stejné soutěže, ale v kategorii dorostu, získal Vít Jerglík. Bronzoví v nejvyšší republikové soutěži byli juniorka Nikol Mikolášová, mladší žák Nikolas Hromják a starší žákyně Petra Stachová s Nikolou Šimkovou. Bodovaná umístění na celostátních soutěžích si připsali také Lukáš Janulek, Marek Měchurka, Kamil Kissa, Luděk Kubíček a Daniel Šimek.

„Cílem vedení klubu nadále zůstává především rozšíření nabídky sportovního vyžití pro co největší počet dětí z širokého okolí. Nabízí se jim účast na přípravě v individuálním olympijském sportu pod kvalitním trenérským vedením. Možnost dostávají všichni zájemci bez ohledu na fyzickou zdatnost, pohyblivost, či váhu. Pro letošní rok se vedení klubu rozhodlo výrazně zvýšit tlak na správné chování svých svěřenců v kolektivu ostatních dětí a na veřejnosti. Po členech oddílu se bude vyžadovat odpovědný přístup k plnění školních povinností a dodržování správné životosprávy. Nebude se tolerovat nevhodné chování k mladším spolužákům. Jsme přesvědčeni, že poctivá práce, slušnost a chápání filosofie juda povede k dalším významným úspěchům," vzhlíží k nejbližším plánům klubu manažer SK judo Frýdek-Místek Luděk Kubíček.

Judo přitahuje stále více dívek. Natálie Majdlochová Dobré. Dodejme jen, že loňskou úspěšnou sezonu završili nejmladší chlapci a děvčata ve věku od 4 do 10 let, kteří patří v klubu k nejpočetnější skupině, když si z mistrovství Moravy v Uherském Hradišti dovezli čtyři tituly a dalších devět medailových umístění. Na nejvyšší metu dosáhli ve svých váhových kategoriích Eliška Kubíčková, Vendula Mecová, Adéla Rožková a Ondřej Sláma.

Zájemci o judo získají bližší informace na webových stránkách klubu: www.judo-morava.cz.