V ostravské hale Sareza proběhla v sobotu 22. září soutěž judistů. Soutěže se zúčastnil výběr nejlepších závodníků většiny Moravskoslezských klubů, kteří zde bojovali o přebornické tituly a zároveň nominaci na mistrovství Moravy a republiky. Své zástupce vyslaly do soutěže i oba frýdecko-místecké kluby TJ Důl Staříč a Sportovní klub policie Frýdek-Místek.

V náročné konkurenci dosáhli nominovaní závodníci velmi kvalitních výsledků a většinou patřili k favoritům ve svých váhových kategoriích. Třináct reprezentantů frýdecko- místeckého juda vybojovalo celkem dvanáct medailových umístění. Tituly přeborníků vybojovali ve svých kategoriích Lukáš Janulek, Vojtěch Bezruč a Barbora Bacílková z SKP Frýdek–Místek a Nikola Mikolášová ze Staříče.

Stříbrné medaile si odvezli David Pavelek, Sabina Braneacová, Vít Jerglík a Natálie Jeziorská z SKP. Bronzovou příčku a minimálně nominaci na mistrovství Moravy získali Radek Cmíral a Adam Rada ze Staříče stejně jako Vojtěch Křenek a Michal Horák z týmu SKP Frýdek–Místek. Sportovní klub policie z Frýdku–Místku zde reprezentovalo hned pět žáků pátého ročníku sportovní třídy ZŠ v Dobré.