Překvapením byl především výborný výkon Skotalové, která zdaleka nepatřila k favoritkám na nejcennější medaili. Svým nasazením a bojovností překvapila nejen trenérku Pröllovou, ale především své papírově silnější soupeřky. Ve finále váhové kategorie do 52 kg porazila favorizovanou Kalhusovou z SKP Hradec Králové, které je také centrem vrcholového sportu a základnou státní reprezentace.

Druhá judistka z frýdecko-místeckého regionu Dužíková v těžké váze (+ 57 kg) naopak nezvládla roli jednoznačné favoritky, když pod psychickým tlakem prohrála finálový zápas s Matějíčkovou z SKP Písek. I tak je druhé místo z významné soutěže velkým úspěchem pro mladou a nadějnou závodnici.

Přebornické tituly starších žáků Janulka a Jerglíka z předminulého týdne a úspěch mladších žaček znamená pro frýdecko-místecké judo celorepublikové prvenství v těchto kategoriích. V konkurenci 280 klubů sdružených v ČSju je to jistě mimořádný úspěch.

„Překvapil mě především výkon Skotalové, která kvůli zranění delší dobu netrénovala a nezúčastnila se ani posledních nominačních turnajů. V takovém případě se s nadsázkou říká že nejlepší forma je ta „vyležená“. Od Dužíkové jsem naopak čekala titul. Je to velmi talentovaná a pracovitá závodnice o které v budoucnu ještě uslyšíme. Obě děvčata po finále plakala. Skotalová štěstím,“ řekla o svých svěřenkyních trenérka Pavla Pröllová. (jb)