Především Vít Jerglík, Lukáš Janulek a Vojtěch Bezruč dosáhli na nejvyšší republikové soutěži historického úspěchu, když vybojovali dvě medailová umístění a jedno bodované páté místo.

V chlapecké kategorii, kde je konkurence nesrovnatelně náročnější než u dívek, předvedli překvapivě kvalitní výkony a po zásluze promluvili do bojů o medaile. O největší překvapení se postaral Vojtěch Bezruč ve váhové kategorii do 73 kg. Na své cestě k bronzové medaili ukončil čtyři utkání před časovým limitem a vyřadil favorizované soupeře.

Svoji pozici v české špičce potvrdil druhým místem trojnásobný přeborník republiky Vít Jerglík ve váze do 81 kg. Cestou do finále předvedl během minuty nejkrásnější ipony celého turnaje a právem sklízel potlesk na otevřené scéně.

Ve finálovém utkání s Radkem Alešem z Tatranu Prachatice byl aktivnější, ostřejší a šel si nezadržitelně pro zlato. V prodloužení nerozhodného zápasu však udělal taktickou chybu, která jej připravila o čtvrtý titul. Přesto potvrdil, že je favoritem na reprezentační kimono s číslem jedna.

O velké překvapení se postaral také třetí ze zástupců frýdecko-místeckého juda Lukáš Janulek. Ten po dlouhé zdravotní přestávce určitě nepatřil k favoritům soutěže.

Jeho bojovný a po technické a taktické stránce skvělý výkon ho dovedl až k boji o bronzovou medaili, ve kterém vedl na bodové hodnocení. Jen několik vteřin před koncem se projevil nedostatek fyzické kondice kdy Janulek chyboval, upadl a připravil se tak o medaili.

I přesto podal skvělý výkon, kterým podpořil celkový úspěch kolektivu.

V kategorii dorostenek startovala Marie Dužíková, která v průběhu celého roku potvrzovala postavení republikové jedničky a zúčastnila se dokonce několika soustředění a soutěží reprezentačního výběru. „Marie bohužel neměla svůj den a nepodala výkon, který se od ní očekával.

Bojovala především sama se sebou. V prvním zápase sice porazila pozdější mistryni, ale sáhla si až na dno a ani po pauze mezi dalšími zápasy se nedokázala dát dohromady. Především velká psychická zátěž při náročné soutěži byla příčinou neúspěchu nadějné, ještě starší žačky,“ řekla trenérka Pavla Pröllová.

Předseda klubu Luděk Kubíček dodává: „Je třeba si uvědomit, že na této soutěži není slabých soupeřů. V porovnání s ostatními předními kluby, které mají nesrovnatelné tréninkové podmínky, předvedli naši borci maximum a dokázali pro klub vybojovat historický výsledek v dorostenecké kategorii chlapců.“