Závodnice a hlavní trenérka oddílů juda ve Frýdku-Místku a Dobré vybojovala minulý víkend již dvacátý titul mistryně republiky, tentokrát v těžké váze a přiřadila jej k zisku stříbra z MČR bez rozdílu vah, které proběhlo minulý měsíc.Zkušená Pröllová nenašla rovnocennou soupeřku ani v současné české jedničce této váhové kategorie, 134 kilové Marešové ze střediska vrcholového sportu z Litoměřic, která svoji prohru nesla velmi těžce. Také juniorka Nikola Kesová, svěřenkyně Pavly Pröllové předvedla na mistrovství kvalitní výkon a ve velmi náročné konkurenci vybojovala bronzovou medaili.

Díky tomuto úspěchu zůstává nadále členkou centra individuálních sportů Moravskoslezského kraje v Ostravě a členkou výběru státní reprezentace. Mistrovství republiky se zúčastnila celá reprezentační špička. V kategorii mužů exceloval novopečený mistr světa ve váze do 100 kg. Lukáš Krpálek a olympionici Petřikov a Ježek. Velkým úspěchem byl mistrovský titul pro ostravského Lukáše Raka.

Frýdecko-místecké judistky opět výrazně přispěly k hodnocení Moravskoslezského juda, když v celkovém pořadí úspěšnosti klubů skončily na nádherném pátém místě. V pořadí kategorie žen dokonce na místě třetím, hned za pražskými Vršovicemi a Sokolem Hradec Králové, kteří ovládají současnou českou reprezentaci.

„Obě děvčata mi udělala velkou radost. Zaslouží si blahopřání a poděkování. Neuvěřitelná je stále vysoká výkonnost Pavly, která je několik posledních let doslova postrachem pro mnohem mladší a ambiciózní judistky. Své kvality předvádí na domácích, ale i zahraničních soutěžích. Za několik dní bude bojovat na mistrovství Evropy veteránů v Praze a koncem měsíce dokonce na mistrovství světa policejních sborů v Libyi. Pavla zde bude patřit k nejvýraznějším osobnostem české policejní reprezentace. V současné době tvrdě trénuje, přestože to jako výkonná policistka nemá vůbec jednoduché. Její život je v posledních dnech doslova hyperaktivní. Zavalená služebními úkoly se denně věnuje tréninku mládeže a stará se ještě o své tři malé děti. K tomu všemu musí do ME během tří dnů shodit 5 kg na váhu 70 kg,“ předseda sportovního klubu Luděk Kubíček.

(zd)

Mistrovství Evropy veteránů v judo

Frýdecko-místecká judistka Pavla Pröllová se jako členka české výpravy zúčastnila mistrovství Evropy veteránů, které se konalo uplynulý víkend v Praze za účasti závodníků z 31 zemí. Také její zásluhou se česká výprava zařadila na krásné druhé místo hned za vítězným Ruskem a před třetí Francií. Samotná Pröllová vybojovala stříbrnou medaili v kategorii do 70 kg, když ve vyrovnaném souboji o zlato nedokázala v časovém limitu výrazně ohrozit dvojnásobnou mistryni světa a bronzovou olympijskou medailistku Huseynovou z Ázerbajdžánu. Po vypršení časového limitu zápasu, který skončil pro obě soupeřky bez bodového hodnocení, rozhodli rozhodčí ve prospěch Huseynové jedním pomocným bodem. Bronzovou příčku obsadila Angličanka Scarlettová. „Když jsem vzala Azerbajdžánku do ruky, hned jsem poznala, že je na tom silově lépe. Nemohla jsem jít naplno do útočné techniky, protože ona jen čekala na kontrachvat, který bych vzhledem k její silové převaze asi neustála. Nakonec jsem ráda, že jsem jí byla v tomto zápase rovnocennou soupeřkou. Je to přece jen velmi zkušená judistka světového formátu,“ řekla po svém návratu judistka Pavla Pröllová. (kub)