I proto se letos trenérka Kristýna Blahutová rozhodla poprvé přihlásit své svěřence na velice prestižní a uznávanou soutěž Taneční skupina roku. „Všichni jsme si uvědomovali, že nás v soutěži čeká obrovská konkurence a že vše bude hodně náročné. I proto tanečníci absolvovali před startem soutěže mnohahodinové tréninky, dřinu a nasazení. Nakonec se ukázalo, že to všechno za něco stálo," radovala se Blahutová.

Dobrý úvod základ úspěchu

Už úvodní kolo soutěže, které se konalo v Opavě, naznačilo, že sezona bude úspěšná. Do Opavy se vypravili tanečníci z dětské, juniorské i hlavní věkové kategorie. „Jako první šli na řadu ti nejmenší se svou choreografií Snídat budeme ledově studené slanečky. Děti měly před sebou tvrdý oříšek, musely se ve své kategorii poměřit se šesti dalšími skupinami. Poprali se s tím naprosto skvěle, když svou kategorii vyhrály. Po dětech pak brali zlato také junioři, kteří odtancovali svou choreografii s názvem Už je to tady," prozradila hlavní trenérka skupiny Funky Beat. „Jedná se o velmi zábavnou a komickou sestavu, která je inspirována známou trilogií Slunce, seno. Součástí je mnoho vtipných scének a hlášek, díky nimž se juniorům podařilo rozesmát nejednoho diváka v hledišti, ale také i porotu," podotkla Blahutová.

Na závěr se ukázali také Hlaváci se svou choreografií V pokušení. „Tato sestava naopak ohromuje diváky spíše svou dramatičností a svým dojemným závěrem. Tam tanečníci mnohdy vhrnou divákům slzy do očí. I naše hlavní kategorie skončila na bedně, když brala bronz a postoupila na mistrovství Moravy," pyšnila se nad úspěchy svých svěřenců Kristýna Blahutová.

Postup na republiku

Ani postupové kolo, které se o pár dní později konalo v Brně, nezůstalo bez úspěchů. „V Brně byla samozřejmě konkurence ještě větší, ale uspěli jsme. Junioři skončili opět první, Hlaváci třetí a děti páté. Pro všechny naše kategorie to znamenalo postup na republikové mistrovství," smála se Blahutová, která ještě dodává: „Přestože se dětem nepodařilo probojovat mezi první tři příčky, vím, že do svého vystoupení daly maximum a především si svůj výkon skvěle užily a to je hlavní. Na to, že jsou v této soutěži poprvé, je to i tak perfektní výkon a jsem na všechny své svěřence moc pyšná."

Nejlepší v republice

Účast mezi nejlepšími byla pro tanečníky Funky Beat tou největší odměnou. „Bohužel hlavní věková kategorii zůstala nakonec doma, jelikož podstatná část členů vykonávala v daný termín maturitní zkoušku. Do Prahy se tak vypravily pouze kategorie dětí a juniorů," smutnila mladá trenérka.

Jako první šli do boje ti nejmladší. I přes jejich velkou snahu a úsilí se jim nakonec do finálové čtyřky probojovat nepodařilo a skončili devátí. „Nicméně v takto velké konkurenci považuji jejich umístění za velmi úspěšné," chválila Blahutová. O den později si velké finále užili také junioři. „Podle mě na tyto okamžiky bude spousta z nich dlouho vzpomínat. Již v semifinále se junioři skvěle nahecovali a ukázali jeden ze svých nejlepších výkonů, co vůbec za celou sezonu předvedli. Ze všech sršela obrovská energie a já se na ně nemohla vynadívat. Byla to úžasná show a v tu chvíli jsem byla neskutečně šťastná. Pro mě už byli vítězové," řekla dojatým hlasem trenérka.

To ještě ale nevěděla, že její svěřenci dosáhli obrovského úspěchu, když je následně vyhlásili republikovými šampiony. „Prozatím je to ten největší úspěch, jakého Funky Beat doposud dosáhl. Věřím ale, že nás čeká spousta dalších," dodala Blahutová.