Volejbalisté Black Volley Beskydy mají za sebou úspěšný vstup do letošních vyřazovacích bojů v 1. lize. Beskydy naplno využily domácího prostředí a po výhrách 3:0 a 3:1 vedou nad českobudějovickým EGE 2:0 na zápasy.

Do prvního čtvrtfinálového duelu nastoupili frýdecko-místečtí volejbalisté s novou posilou na bloku. „Podařilo se nám tým doplnit o 213 centimetrů vysokého slovenského reprezentanta Richarda Seiferta,“ prozradil hrající trenér frýdecko-místeckého celku Přemysl Kubala. „Vyjma úvodu, který byl z naší strany zbytečně nervózní, což je ale v prvních zápasech play-off normální, jsme měli utkání zcela pod kontrolou a poměrně snadno jsme vyhráli ve třech setech,“ potěšila hladká výhra Kubalu. Ten navíc do třetí sady postavil druhou zahraniční posilu Black Volley, amerického smečaře Ryana Burrowa, který s frýdecko-místeckým trenérem získal před jedenácti lety s Ostravou extraligový titul. „V tomto prvním zápase byla ještě vidět jeho nesehranost s nahrávačem Hollým, nicméně i tak to nebylo z jeho strany vůbec špatné,“ potěšilo Kubalu.

Do druhého domácího zápasu už Burrow nastoupil v základní sestavě BV Beskydy. „Pokud se Ryan v prvním utkání trochu hledal, tak v tom druhém už patřil jednoznačně k nejlepším hráčům na hřišti. A to nejen svým smečovaným servisem, ale především při útoku bodových míčů, kdy i přes svůj výškový handicap dokázal maximálně využít své zkušenosti a uhrával velmi důležité míče,“ vyzdvihl hru amerického smečaře hrající kouč Frýdku-Místku.

Takovou zajímavostí bylo složení domácí základní sestavy, kde kromě Kubaly a Vašuta nastoupili poprvé v této sezoně čtyři cizinci. „Přesto, že jsme hráli v takovém složení vůbec poprvé, tak tým šlapal velmi spolehlivě. I přes jednoznačný průběh jsme si chtěli vyzkoušet další herní varianty, takže na nahrávce střídal Jambor, kterého postupně doplnil ještě blokař Srkal a univerzál Prokůpek,“ svěřil se Kubala.

Toho mrzela po utkání třetí sada, kterou Beskydy nakonec soupeři přenechaly. „V tom třetím setu jsme vyrobili spoustu nevynucených chyb na útoku a set s bojujícím soupeřem ztratili. Do čtvrté sady jsme tak opět museli poslat základní sestavu z úvodu střetnutí, a i když soupeř kladl odpor, mužstvo s přehledem potřebný třetí bod uhrál,“ dodal Kubala. „Tým jsme pro play-off doplnili o několik nových hráčů, takže teď máme na všech postech velmi silnou konkurenci. Podle mě právě široká lavička může být v dlouhém a fyzicky velmi náročném play-off významným faktorem, který se budeme chtít maximálně využít,“ zdůraznil trenér Beskyd.

K postupu do semifinále tak Frýdku-Místku chybí již jen jedno vítězství. Na jihu Čech se Beskydy představí v pátek 9. února od 19 hodin. Případné čtvrté utkání by se pak hrálo v sobotu od 11 hodin.

VÝSLEDKY 1. KOLA PLAY-OFF
Dobřichovice – SK Brno 3:0 (21, 15, 11) a 3:0 (18, 26, 17). Stav série: 2:0. BV Beskydy – EGE Č. Budějovice 3:0 (20, 13, 22) a 3:1 (14, 19, -21, 19). Stav série: 2:0. Zikuda Turnov – Nymburk 2:3 (23, -19, -28, 13, -10) a 3:2 (-25, 20, -22, 21, 8). Stav série: 1:1. Staré Město – MFF Praha 3:2 (-23, 23, 20, -21, 6) a 2:3 (-25, 20, -22, 15, -14). Stav série: 1:1.