Taková porážka asi hodně zamrzí.

Nemám co k tomu říct, je to pro nás obrovské zklamání.

Vy jste měli všechny zápasy v sérii dobře rozjeté, ale nakonec jste prohráli. Co chybělo?

Ten třetí duel v Karviné jsme vedli 2:0 a 4:2, stáhli jsme se, přišli přesilovky a soupeř to otočil. Dnes měl soupeř ve třetí třetině tři přesilovky, všechny využil. Oni ty přesilovky mají perfektní a to rozhodlo nejen v dnešním, ale také ve třetím zápase. Ještě deset minut před koncem jsme vedli 6:3, to snad není ani možné, jak jsme to mohli ztratit. - fotogalerii z rozhodujícího utkání najdete ZDE

V minulých zápasech jste si stěžovali na výkon rozhodčích, byly to v poslední třetině fauly?

To je těžko říct. My už jsme v té sérii byli hodně vylučovaní a nepřišlo nám, že by to byly fauly. Myslím si však, že pískali solidně, i když v závěru některé ty přestupky nemusely být.

Připouštěli jste si vůbec možnost porážky v takovém utkání před tolika diváky?

Klukům jsem slíbil, jestli vyhrajeme v Karviné, tak si oblečeme doma bílé dresy a přijde pět set diváků. Že to tak nádherně vyšlo a oni tady byli, kdy jsme ještě dneska stavěli tribunu z podlážek, to je něco nádherného. Tolik lidí tu bylo naposledy před osmi lety, kdy jsme hráli čtvrtfinále s Kladnem v extralize. Je to fantastické. Tady bylo fantastické publikum, i když tady byli i Karviňáci, to naše nás dokázalo podržet. Bylo to moc pěkné.

Třetí třetiny vám ve finále moc nevycházely, všechny jste prohráli, při skóre 2:12, pramenilo to ze sebeuspokojení?

Ne, tam byly naše chyby. My jsme vedli, na jedné straně jsme se báli vyhrát a na druhé straně jsme se zatáhli do branky, nepokrývali jsme jejich beky, ti stříleli a spoluhráči doráželi, nebo jsme vyprodukovali fauly. Oni následné přesilovky uměli využít.

Richard Král před sezonou říkal, že s hokejbalem skončil, jak se vám ho podařilo nalákat zpět?

My jsme s ním pořád ve spojení, i když je daleko, má tady kamarády. Před finále říkal: "Kluci urvěte to, na pátý zápas přijdu," ale nepomohlo to. On zapadl do mužstva, je tady několik let, hrával s námi městskou ligu i extraligu, teď se objevil po osmi letech. Jsme rádi, že tady kluci s námi byli a že jsme si s nimi mohli zahrát.

Když byste měl vyzdvihnout někoho z týmu, kdo by to byl?

Z našeho týmu? Všichni. Celá střídačka, prostě všichni. To nejde vyzdvihnout, v každém zápase dával góly někdo jiný. Hráli jsme jako tým.

Co bude s týmem příští rok?

Já to nemůžu teď hodnotit. Tento rok byla ta sezona, ve které šlo postoupit, měli jsme to dobře rozehrané. Nevím, proč to nevyšlo, proč jsme si neplnili normální elementární věci. Prohráli jsme si to sami. Nevím, co bude příští rok.

IGOR MAINKA