Přitom v loňské sezoně byl tento hráč druhým nejlepším střelcem Frýdku, když nastřílel 126 branek. Letos jich je pouze 46. „Máte pravdu, oproti loňsku je sezona upřímně doslova katastrofální. Vůbec mi to teď nejde, nedaří se mi. Neumím si vysvětlit čím to je, ale je mi jasné, že mé branky chybí pak celému kolektivu. Bohužel," lamentuje nad svými letošními výkony Kichner.

V minulých sezonách jste byl zvyklý střílet sto a více branek, letos sotva přesahujete hranici čtyřiceti gólů.

Kdybych věděl, v čem to je, určitě bych se to snažil co nejrychleji změnit. Doufám, že se to zlomí, jinak už bych byl radši, kdyby sezona skončila a já na ní co nejrychleji mohl zapomenout. Kluci teď musí hrát za mě, což mi je trapné. Někdy se za své výkony stydím.

Taková herní mizérie vás určitě sráží i po psychické stránce. Máte někoho, kdo vás jak se říká, drží nad vodou?

Zaplať pán bůh, že mám. Je to má rodina, přítelkyně…ti za mnou stojí pořád a podporují mě. Bohužel mi to teď nejde, ale já se nepoddám. Budu neustále na trénincích na sobě dřít, pevně věřím, že se to zlomí. Musí.

Možná se to už zlomilo. V Brně jste už znovu patřil k nejlepším střelcům vašeho týmu, vždyť jste dal sedm branek.

No kdyby tomu tak bylo, byl bych určitě moc rád. Vše se odvíjí od tréninků, tam musím přidat a doufat.

V minulém týdnu jste po ne zrovna vydařeném výkonu vypadli z Českého poháru (s Karvinou 20:29). Vás to asi mrzí dvojnásob, jelikož když byl Frýdek ve finále národního poháru naposledy, tak vy jste působil ještě v Kopřivnici.

To vyřazení nemrzí pouze mne, ale celý náš tým. Že nebudeme hrát finále poháru, nás štve hlavně kvůli našim fanouškům. Ti jsou po celou sezonu fantastičtí, podporují nás a chodí jich vždy plná hala. Zápas s Karvinou jsme každopádně vůbec nezvládli.

Vy jste ten zápas strávil převážně na lavičce, takže jste měl dokonalý přehled o hře. V čem vidíte hlavní příčiny vašeho vyřazení?

Absolutně jsme selhali v proměňování šancí. Udělali jsme strašně moc technických chyb, proto nás Karvinští předčili. V ničem jiném to nebylo.

Máte pravdu, že střelecky to frýdeckým hráčům opravdu nešlo. Dali jste jen dvacet gólů, a to ještě můžete být rádi, že hrál kanonýr Vojtěch Petrovský, který jich vstřelil sedm.

Přesně tak. Vojta nás táhne celou sezonu, ale pak je to o nás. I ostatní hráči se k němu musí přidat, to v poháru bohužel nepřišlo.

Základní část extraligové soutěže se blíží pomalu ke svému konci (zbývají už jen tři kola, pozn. red.). Na co se teď nejvíc soustředíte?

Pro nás je klíčové dostat se do bojů v play-off s co nejlepším umístěním. Poslední zápasy po reprezentační přestávce nám herně ani výsledkově nevyšly. Už před Brnem jsme si s klukama říkali, že to všechno musíme hodit za hlavu. Věřím, že ve zbývajících třech kolech nějaké body ještě urveme.

Potěšující je, že do těchto bojů už půjdete v kompletní sestavě, do které se vrátili Petrovský se Strackem.

Určitě, oba tito hráči jsou naší ústřední rolí. Ty tři utkání bez nich nám teď chybí. Věřím, že nějaký bod bychom s nimi totiž uhráli.