Na závodním okruhu v Písku se konal druhý závod mistrovství ČR v kartingu a moravští piloti závodních motokár týmu Intrepid M. K. Motorsport Moravia a RF Kart Racing byli opět vidět.

Prozatím nejúspěšnějším závodníkem je Radim Feber z Albrechtic, jenž si ve druhém závodě seriálu mistrovství Evropy, které se konalo v německém Wackersdorfu, dojel v kategorii Rotax Max Challenge Master pro skvělé druhé místo. „Nejen samotný závod, ale i celá příprava na něj byla velice obtížná. Při testování a trénování se objevilo spousta nečekaných problémů jak na trati, tak i na technice. Ono se vám během dne změní počasí a už je vše jinak, než jste ladili den předem,“ řekl Radim Feber, který ke svému pátému místu z Francie přidal nyní stříbro.

Republikové mistrovství v Písku výrazně poznamenalo počasí. V pátek se úvodní tréninkové jízdy a kvalifikace jely ještě na suchu, ale o den později již z mraků padal déšť, takže to závodníci neměli vůbec jednoduché. „Viditelnost při jízdě, kdy se řítí po rovinách až kolem třiceti jezdců rychlostí 150 km/h ve vzdálenosti dvaceti centimetrů od sebe, je téměř nulová. Daleko větším problémem ale byla voda pro motory. Vzhledem k tomu, že motokáry jsou nízko posazeny, vzduchové filtry byly brzy nasáté vodou. Naštěstí ale během závodu k závažným haváriím nedošlo,“ řekl manažer týmu M. K. Motorsport Moravia Martin Klar.

VÝSLEDKY
Kategorie KZ2 Národní: Vojtěch Lipový (Ostrava) 5. místo, Martin Klar (Frýdek-Místek) 13. místo.
Kategorie ROTAX MAX Challenge: Radim Feber (Albrechtice) 2. místo, Lukáš Vrečka (Rožnov pod Radhoštěm) 3. místo.
Kategorie Kadet: David Klar (Frýdek-Místek) 7. místo.
Další podnik MČR se jede na autodromu ve Vysokém Mýtě. Kvalifikace a jedna rozjížďka se jedou v sobotu 21. června a dvě další pak o den později vždy od 8.30 do 16 hodin, takže zájemci o tento sport mohou přijít naplnit tribuny.

(zd)