Začátkem září proběhl na autodromu v Písku v pořadí již pátý, předposlední podnik seriálu MČR v kartingu. Frýdecko-místecký závodní tým M. K. Motorsport moravia, s hlavním pilotem Davidem Klarem, nastupoval do tohoto závodu s nadějemi na dobrý výsledek a také důležité body v tomto mistrovství. „I když David letos přešel z nižší kategorie 60 Parilla do vyšší 125 Rotax, tak už od poloviny sezony bylo vidět markantní zlepšení v technice jízdy a postupném zrychlování na kolo, kdy pomalu začal využívat potenciálu stroje. Jde celkem o velký skok, a to jak v dosažené rychlosti, tak i váze stroje, která je skoro dvojnásobná. Jelikož jsme letošní sezonu začínali čtvrtými pátými místy, tak jsme určitě chtěli při jejím závěru poskočit o něco výše,“ prozradil otec nadějného jezdce Martin Klar.

Závody v Písku vyšly Davidu Klárovu dokonale, když si v sobotní kvalifikaci vyjel první místo a po dvou rozjížďkách na druhý den skončil rovněž první. „Radost je obrovská, jelikož jsme před posledním podnikem republikového šampionátu ve hře o konečné třetí místo,“ raduje se z úspěchu David Klar.

„I když nás ještě v pátečních trénincích trochu zlobila technika, tak se vše do sobotních jízd podařilo doladit a připravit na nedělní finále. Nechtěli jsme zbytečně spekulovat a riskovat, proto padla volba nasazení dvou motorů, které byly motorářem připraveny přímo pro tuto trať. Naladění je zde dosti problematické, protože dráha má převýšení dvanáct metrů a jedna třetina trasy vede v okolí lesa, kde je více kyslíku ve vzduchu, než u depa. Tím motory ztrácí výkon, a proto je velmi důležité správné naladění a zvolení trysek v karburátoru pro přívod benzínu i vzduchu. Pakliže všechny tyto podmínky možného úspěchu zvládnete, k tomu máte navíc dobrého pilota a samozřejmě sportovní štěstí, tak se může podařit vítězství, tak jako nám,“ sdělil s úsměvem majitel teamu, Martin Klar.

(mk)