V prvním vzájemném zápase se na kopec Klasiku postavil Ondřej Hon. Jeho úkolem bylo zastavit nejlepší celek druhé nejvyšší soutěže v posledních třech sezonách. To se mu nakonec povedlo, když útok soupeře stáhl jediný bod. To se nedalo říct o nadhazovači Hluboké, který se hodně pral se strikezónou a daroval domácím baseballistům spoustu met zdarma. Hráči Klasiku této výhody dokázali naplno využít a postupně stahovali body. Vše završili velmi povedenou šestou směnou, ve které sedmi body odskočili na rozdíl jedenácti bodů, čímž stanovili konečný stav utkání 12:1.

Před druhým duelem již hráči Frýdku-Místku věděli, že nemají šanci vybojovat si postup do české nejvyšší soutěže. O to uvolněněji mohli do střetnutí nastoupit. Na kopci při absenci Marko Vykoukala dostal příležitost nadějný mladík Šimon Urban. Ten se chvílemi potýkal s nepříliš přesnými nadhozy. Také dvě chyby v obraně v první směně dokázal soupeř využít a šel do vedení 0:3. Hned v dohrávce směny však Klasik zabral na pálce a dokázal vyrovnat. Celkově tento zápas divákům nabídl spoustu chyb, nádherných odpalů a ještě větší množství krásných obranných zákroků.

Frýdek-Místek pak utkání otočil ve svůj prospěch ve čtvrté směně, kdy tlakem na pálce přinutil hosty stáhnout z kopce Zhupanina. Následně pak dokázali domácí šesti body otočit skóre z 6:7 na 12:7. Šimon Urban a po něm také Michal Baker poté již baseballisty soupeře nepustili do většího tlaku a Klasik i druhý zápas dovedl do vítězného konce. Výborný duel odehrál Jindřich Adamus, který si připsal čtyři hity a celkem šest stažených bodů. Těmito dvěma výhrami Frýdek-Místek odsunul Hlubokou na poslední příčku v barážové tabulce.

„Dokázali jsme porazit vítěze naší soutěže z posledních tří sezon, takže jsem určitě spokojen," řekl po skončení série trenér Klasiku Jan Maštalíř. „Naši nadhazovači dobře trefovali nadhozy a jejich pálkaři tak na nás netlačili tolik, jak jsme předpokládali a my jsme měli silnější útok. To rozhodlo. Máme před sebou ještě čtyři zápasy a budeme se snažit prokousat se ještě tabulkou nahoru."

V sobotu 10. září přijede do Frýdku-Místku extraligový tým brněnských Hrochů, a pokud Klasik potvrdí formu z posledních týdnů, tak by mohl favorita zaskočit. Utkání se hrají v Místku na sídlišti Riviera od 13 a od 16 hodin. (jab)