Eskápečko totiž ani ve třetím po sobě jdoucím domácím duelu nedokázalo bodovat a tak jejich fanouškům nezbývá než doufat, že hráči v sobě najdou ještě tolik morální síly, aby nedopustili strmý pád do prvoligového propadliště. Těsně po prohraném duelu s Třeboní jsme položili pár otázek Tomáši Kolmajerovi.

Prohraný duel s Třeboní rozhodl, že v letošním ročníku Zubr extraligy skončíte poslední. Proč tomu tak nakonec je?

Já sám nevím. Hodně to bylo o našem proměňování nejvyloženějších šancí. Poslední dobou se trápily i naše spojky, ale určitě to v zápase s Třeboní nebylo jenom tím. V prvním poločase nás ani brankář nepodržel, ani v obraně jsme mu vlastně nepomohli. O našem umístění rozhodlo asi více faktorů.

Začátek play-out jste měli ale rozehránou dobře. Vyhráli jste v Třeboni a pak vás čekaly tři utkání v domácím prostředí. Jenže vy jste ani v jednom z nich nedokázali uhrát body…

No právě…ono aby nás to vítězství v Třeboni postavilo na výši, tak jsme šli spíše dolů. Místo abychom byli na koni, tak každý, kdo k nám přijel, tak nás dokázal porazit.

Nyní vás čeká ještě poslední utkání v Hustopečích, ale pak přijde barážové dvojutkání s Dvorem Králové. Najde ještě frýdecko-místecký tým v sobě motivaci a sílu?

Já si myslím, že zcela určitě. Všichni, co tady jsme, tak je našim cílem extraligu ve Frýdku-Místku zachránit. Možná, že někteří kluci po sezoně odejdou, ale většina kluků, co zde teď extraligu hrají, tak jí hrají proto, aby ji zde udrželi. Navíc by nás mohl pro to barážové střetnutí posílit Vojta (Petrovský, který je kmenovým hráčem Frýdku-Místku, ale momentálně na hostování v Karviné, pozn. red.) a to by pro nás byla určitě velká vzpruha a pomoc.