Soupeřem Beskyd v předkole play off byl tým Aero Odolena Voda. Ten sice vyhrál úvodní zápas, další dvě partie ale patřily Frýdku-Místku, který i díky prvnímu venkovnímu triumfu v sezoně v pondělí vybojoval postup do čtvrtfinále, v němž měl narazit na Karlovarsko. 

Manželé v kategorií seniorů 80+ z Ostravy-Hrabůvky, paní Terezia je po obou vakcínách, ale pan Milan má zatím smůlu.
Jsme na to prostě staří! Senioři chtějí vakcíny, systém objednávek je ale děsí

Jenže to nakonec bude hrát Aero. Beskydy totiž byly ze zbytku sezony kontumačně vyloučeny. Na vině byly nejasnosti v testech na koronavirus.  

Deníku se sice s vedením volejbalového Frýdku-Místku nepovedlo spojit, pro idnes.cz ale promluvil manažer klubu Marek Tomáš. „Šlo o to, že pětidenní lhůta, kdy můžeme testy prokázat, nám vypršela v devět hodin ráno v den utkání,“ prohlásil. 

Všichni byli negativní

Beskydští po sobotním domácím zápase přišli na kliniku, tam ale bylo plno, takže hráče neotestovali. Vedení klubu proto pořídilo samotesty, které jsou schválené ministerstvem. Všichni hráči byli negativní, jenže to nedokázali doložit. „Je to moje administrativní selhání, ale pokud jde o zdraví, o sport, vše bylo v pořádku. Bohužel jsme jedny testy měli osm hodin po platnosti a druhé jsme neměli oficiálně potvrzené, protože jsme si je dělali sami. Nikoho jsme ale nemohli ohrozit,“ dodal Marek Tomáš. 

Policejní kontrola mezi okresy Ostrava a Frýdek-Místek na ulici Místecká, 2. března 2021 v Ostravě.
Tekly první nervy. Podívejte se, to jsou situace na zavřených cestách v kraji

Tato chyba Beskydy přišla draho. Sezona pro ně skončila jinde, než na sportovním poli. „Nejasnosti kolem dokladů poskytnutých Black Volley Beskydy se nepodařilo den po utkání odstranit, a tak sportovně technická komise v souladu s předpisy volejbalového svazu rozhodla o kontumaci utkání ve prospěch Odoleny Vody,“ prohlásil předseda volejbalového svazu Marek Pakosta.