Lyžařský oddíl LSK Lomnice nad Popelkou uspořádal v sobotu 29. září na zrekonstruovaných můstcích K70, K43, K27 s nově položenou finskou umělou hmotou a nerezovou nájezdovou stopou ve skokanském areálu letní mistrovství České republiky družstev i jednotlivců v žákovských kategoriích.

Družstva

V Lomnici nad Popelkou nejdříve nastoupila v bojích o zisk republikových titulů pro rok 2007 dvoučlenná družstva mladších a starších žáků a žaček. Startovalo celkem 26 družstev z celé České republiky.

V kategorii starších žáků (ročníky 1995 a 1994) vybojovala na můstku K70 v konkurenci třinácti družstev zlaté medaile a titul Mistrů ČR ziskem 316,8 bodů smíšená dvojice SK Ještěd Liberec (Lucie Míková a Tomáš Friedrich). Na druhém místě byla se ztrátou jednadvaceti bodů dvojice ze Sokola Kozlovice (Erik Pistovčák a Michaela Doleželová). Bronz patřil čistě chlapecké dvojici Ski Klubu Harrachov v sestavě Martin Ploc a Vít Háček. Na menším můstku K43 se bojovalo o titul Mistra ČR v kategorii mladších žáků (ročníků 1996 a mladších).

Vítězem se stalo družstvo LSK Lomnice n. P. II se ziskem 468,3 bodů v sestavě František Holík a Jakub Dohnal. Za nimi skončili jen o tři body horší oddíloví kolegové z LSK Lomnice n. P. I (Martin Dufek a Tomáš Portyk). Bronzovou medaili vybojovalo pro TJ Frenštát p. R. družstvo v sestavě Filip Sakala a Robert Měch. Na čtvrté pozici skončil Ski Klub Harrachov (Michal Čech a Lukáš Daněk) a na páté TJ Sokol Kozlovice složené z bratrů Ondřeje Krpce a Michala Krpce. Šestá příčka patřila rovněž našemu okresnímu zástupci z TJ TŽ Třinec v sestavě Damian Lasota a Lukáš Kantor.

V závodě děvčat (ročník 1994 a mladší) si titul na můstku K27 vybojovalo družstvo SK Ještěd Liberec (Lucie Míková a Natálie Dejmková). Druhé byly holky z TJ Frenštát p. R. (Michaela Rajnochová a Johana Špačková). Bronz nakonec patří družstvu JRKL Desná v Jizerských horách. Další závody žáků se v rámci Kaml Cupu uskuteční dnes v Harrachově. Poté budou následovat závody ve dnech 13. a 14. října jako Čokoládová cena ve Frenštátu pod Radhoštěm a Pohár Valašského království v Rožnově pod Radhoštěm.

Jednotlivci

V Lomnici nad Popelkou se uskutečnilo i mistrovství ČR v kategorii jednotlivců. V kategorii starších žáků (ročníky 1994 a 1995) vybojoval na můstku K70 zlatou medaili a titul Mistra ČR v konkurenci 22 závodníků Tomáš Friedrich z SK Ještěd Liberec ziskem 223,3 bodu za nejdelší skoky dne 67,5 a 72 metrů. Druhý byl loňský republikový šampion této kategorie Vít Háček ze Ski Klubu Harrachov.

Překvapením bylo třetí místo a bronzová medaile pro žačku Michaelu Doleželovou ze Sokola Kozlovice, která ziskem 172,8 bodu za skoky 64 a 58 metrů porazila všechny zbývající chlapce. Na sedmém místě ještě skončil Erik Pistovčák a dvanáctý byl Michal Krpec (oba z Kozlovic). Poté si to na můstku K43 rozdali o republikový titul mladší žáci. Celkem jich nakonec startovalo dvaadvacet.

Svůj první titul získal Michal Krpec z TJ Sokol Kozlovice, který za skoky dlouhé 44,5 a 45 metrů získal celkově 231,7 bodů. Pět bodů za ním skončil Jakub Dohnal a třetí Tomáš Portyk (oba Lomnice n. P.). V mistrovství ČR děvčat na můstku K43 získala zlatou medaili a s jistotou obhájila svůj loňský titul Michaela Doleželová z TJ Frenštát p. R. před stříbrnou Lucií Míkovou z SK Ještěd Liberec a bronzovou Johanou Špačkovou z TJ Frenštát p. R.