OPEN Teplice 2008

V severočeských Teplicích probíhal ve dnech 14. až 22. června mezinárodní šachový turnaj OPEN Teplice 2008. V turnaji startovalo celkem 86 hráčů z pěti států Evropy (Česko, Polsko, Slovensko, Německo a Rusko).

Město Frýdek-Místek reprezentovala členka Beskydské šachové školy Kristýna Novosadová, která nakonec získala celkem 5,5 bodu (4 x výhra + 3 x remíza + 2 x prohra) a umístila se na konenčém 23. místě, což s ohledem na její nasazení v turnaji lze hodnotit jako výborné umístění. „V pořadí mezi ženami dokonce získala prvenství. Novosadová uhrála výkon na ELO 2276, což je vynikající a jistě jí to dodá dostatečné sebevědomí před dalšími turnaji. Ten nejbližší ji čeká na přelomu měsíců června a července v Brně,“ řekl Antonín Surma z BŠŠ Frýdek-Místek.

Hošťálkovice 2008

V Ostravě se uskutečnil v sobotu 21. června šachový turnaj v rapid šachu (2 x 15 minut na partii). Ve startovním poli 40 šachistů byl i reprezentant Beskydské šachové školy teprve desetiletý Dominik Kula z Frýdku-Místku (čerstvý držitel bronzové medaile z MČR družstev mladších žáků – BŠŠ Frýdek-Místek B).

Kula, ač byl mezi startujícími nejmladší, dokázal zabojovat a byl velmi milým překvapením. Na svém kontě měl po závěrečném 9. kole čtyři body, což stačilo na celkové 23. místo. „Pěkný výkon a hezké umístění tohoto nadějného šachistu jistě povzbudí před startem v mezinárodním šachovém turnaji Karviná OPEN 2008, který se uskuteční ve dnech 28. června až
6. července,“ dodal Surma.

Dětský šachový festival

V Liptovském Mikuláši se právě v těchto dnech odehrává mezinárodní turnaj - Dětský šachový festival. Beskydská šachová škola má v hlavním turnaji družstev hned tři týmy.

Družstvo Beskydské šachové školy Frýdek–Místek A si po šestém odehraném kole udrželo vedení v turnaji, ale nepodařilo se mu zvýšit náskok na druhého v pořadí. Rozdíl je neustále ten nejnižší, jen 0,5 bodu. Tým C si i přes porážku drží lichotivé umístění – 7. místo. Bohužel v nevýrazných výkonech pokračuje B družstvo, které se po sérii porážek propadlo až na 13. místo.

ZDENĚK DUDA