Na přelomu února a března se v Ostravě uskutečnil prestižní judistický turnaj s kvalitní zahraniční účastí. „Téměř všichni naši nominovaní absolvovali o jarních prázdninách velmi tvrdý přípravný kemp v Raškovicích,“ řekl předseda Judo Beskydy Luděk Kubíček. „Do Ostravy jelo 34 našich závodníků, takže jsme byli týmem s druhou nejvyšší účastí z českých klubů,“ dodal Kubíček.

Roman Šimíček se vrací do Vítkovic. Byl jmenován sportovním ředitelem ostravského klubu, kde už působil jako hráč i trenér. Foto: Deník/archiv
Nový manažer Vítkovic Šimíček: Chci, aby lidi fandili a Ostrava žila hokejem

Stalo se již tradicí, že ostravský Grand Prix je tvrdou zkouškou pro všechny, hlavně však pro ty, kteří postoupili o věkovou i váhovou kategorii výše. „Ona je to opravdu nejen fyzicky, ale i psychicky náročná soutěž. Udržet pozornost, koncentrovat se na svá utkání až do večerních hodin, to není žádná sranda,“ pokyvuje hlavou Kubíček.

V první soutěžní dni se do bojů vydalo 12 mladších a 5 starších žáků a žákyň Judo Beskydy. „Někteří se takového turnaje zúčastnili vůbec poprvé,“ pousmál se Kubíček, kterého výsledky mladých frýdecko-místeckých judistů potěšily. „Tým mladších žáků dokázal společně vybojovat osmnáct vítězných utkání. Téměř všichni si vyhráli zápas a nastoupili v průměru do třech bojů. Děti tak sbíraly obrovské zkušenosti a každým zápasem se lepšily. Asi největším překvapením byl pro nás nováček ve své kategorii Adam Rusňák, který se nezalekl zahraničních soupeřů a v pěti zápasech vždy vyhrál do třiceti vteřin. Ve finále prohrál až v prodloužení, opravdu vynikající výkon,“ chválil mladou naději Luděk Kubíček.