Několik stovek nadšenců na kolech, trasa vedoucí přes krásné Pustevny, bohatý doprovodný program a na startu řada špičkových sportovců v čele s olympijským šampionem Jaroslavem Kulhavým. To je krátký výčet toho, co můžete na letošním Cream Bike Čeladná spatřit.

„Pro startující jsme opět připravili dvě cyklistické trasy. Od Základní školy Čeladná odstartuje v 11.30 hodin hlavní závod na 55 kilometrů. O patnáct minut později pak vyrazí na trať dlouhou 22 kilometrů další závodníci,“ řekl Martin Kráčalík z pořadatelské agentury Seven Days Agency. „Letošní novinkou je sjezd z Pusteven, který je bezpečnější a skýtá nesčetné množství rozhledů na pohoří Ondřejníku a Radhoště,“ dodal Kráčalík.

O své ale nepřijdou ani děti, o které se každoročně pořadatelé závodu starají. „Děti mají start svých závodů naplánován na devátou hodinu, kdy bude pro ně připraven okruh dlouhý pět set metrů,“ přiblížil aktuální ročník Martin Kráčalík.

Kudy vede trasa?

Obě hlavní trasy povedou těmi nejkrásnějšími místy Moravskoslezských Beskyd. Jejich přípravy se opět ujal biker a dvojnásobný účastník letní olympiády Radim Kořínek. „Trasy jsou připraveny tak, aby kombinovaly krásné výhledy na hřebenech a zároveň nabídly zajímavý terén pro cyklistické souboje, ale vždy v souladu s CHKO Beskydy a vlastníky lesů,“ řekl.

Trasa tedy vede z obce Čeladná na hlavní hřeben Moravskoslezských Beskyd lesními cestami v údolí řeky Čeladenky, klasickou beskydskou hřebenovkou v oblasti Kladnaté, Martiňáku a Pusteven. Odtud následuje sjezd pod lanovku a příjemná jízda po svážnici na historický lovecký chodník „singletrail Nořičí“ do Trojanovic. Poté podhůřím, okrajem golfového areálu a podél řeky V okolí Čeladné se v sobotu pojede 4. ročník cyklistického závodu Cream Bike Čeladná 2017.Zdroj: Seven Days AgencyČeladenky zpět do Čeladné.

Kulhavý chybět nebude

Na startu čtvrtého ročníku Cream Bike Čeladná nebude chybět tradiční účastník Jaroslav Kulhavý. Zlatý olympijský medailista z roku 2012 a stříbrný z Rio de Janeira 2016 zde vloni zvítězil. Jak dopadne letos? A jak ho proženou další hvězdní bikeři jako například Pavel Boudný. To se rozhodne v sobotu 2. září.

Pro návštěvníky bude připraven také bohatý doprovodný program. Ten zahájí svým akrobatickým seskokem parašutisti Aeroklubu Frýdlant nad Ostravicí, poté se bikeři vydají na dlouhý závod. I nadále bude areál ZŠ Čeladná patřit doprovodným aktivitám, kterých bude celá řada. U cyklistického závodu nemůže chybět oblíbená exhibice Petra Krause v biketrialu, který pak zapojí samotné děti do bikové školky. Svůj prostor zde dostane i prevence a bezpečnost cyklistů a zejména pak dětí v rámci projektu - V jedné stopě. Hry a zábava budou připraveny i v ČEZ Energy zóně a děti si užijí i nafukovací skákací hrad, trampolínu nebo malování na obličej v MONETA dětské zóně. Pro fanoušky olympijského vítěze Jaroslava Kulhavého je připravena také jeho autogramiáda. „Jako starosta jsem rád, že podnik Bike Čeladná zapustil v obci kořeny. Rok od roku přitahuje větší pozornost profesionálů i amatérů, což přispívá i k propagaci obce Čeladná na poli sportu. Přeji všem hezký závod a věřím, že bude přát počasí,“ řekl starosta obce Čeladná Pavol Lukša.