Před posledními zápasy, který se odehrály o víkendu 20. - 21. února v kopřivnické hale SOUS, měl Jeseník velký bodový náskok, který nakonec činil sedm bodů na druhý tým. Vítězství si Jeseničtí zajistili ještě dříve, než vůbec nastoupili k prvnímu svému zápasu, jelikož tým Komaxu Kunčice B nedokázal porazit nováčka SKP Frýdek-Místek. Po zaváhání béčka Komaxu a vítězství Kuna Teamu 6:2 nad Tsunami Příbor B, se mezi těmito celky strhl tuhý boj o druhé postupové místo do Frensport okresního přeboru. Druhé své zápasy oba celky jednoznačně vyhrály, takže o postupujícím rozhodovaly až poslední turnajové zápasy.

Jako první do souboje s vedoucím Jeseníkem zasáhli futsalisté Kuna Teamu, kteří by se v případě vítězství již nemuseli ohlížet na výsledek svého největšího soka. Do zápasu vstoupili hráči Kuny velice dobře a již v 5. minutě se ujali vedení zásluhou Tomáše Vochty. Obrat v zápase přišel v polovině prvního poločasu, kdy se nejprve trefil Michal David a za minutu zvýšil na 2:1 pro Jeseník Antonín Langer. Do druhého poločasu naopak opět vstoupila aktivněji Kuna, ale vyrovnání se dočkala až dvanáct minut před koncem střetnutí, kdy se trefil František Hlavatík. Nerozhodný výsledek hrál v této chvíli do karet Kunčicím. Kuna zabojovala a dvě minuty před koncem zápasu zařídil vítězství pro svůj tým z desetimetrového kopu svým druhým gólem Vochta. Kuna Team vyhrála 3:2 a postoupila tak do okresního přeboru z druhého místa. Futsalisté Komaxu Kunčice B skončili třetí.

V souboji o udržení se v soutěži zabral V.Ú.K. Chaos Kopřivnice a PSV Frenštát, kteří byli nejvíce ohroženi. Na druhou sestupovou příčku tak odsunuli Chybu Team z Libhošťě, které se závěr soutěže vůbec nepodařil. Libhošťští tak doprovodí do Frensport 2. okresní třídy futsalisty Olešné. Slabou náplastí Libhošti alespoň může být fakt, že Pavel Čapka dokázal vstřelit dva góly a s celkovým počtem 25 branek se stal králem střelců. Nejlepším hráčem byl zvolen Adam Marek z Komaxu Kunčice B a cenu pro nejlepšího brankáře si odnesl Radek Antošík z Kuna Teamu.

Výsledky 14. až 16. kola Frensport 1. okresní třídy futsalu
SVP Tsunami Příbor B - Kuna Team Frýdek-Místek 2:6 (1:2) - Branky: Macháček Pavel, Večeřa Tomáš - Vochta Tomáš 3, Enžleker Petr 2, Novák Radomír. FSC Komax Kunčice p. O. B - SKP Frýdek-Místek 1:1 (0:0) - Branky: Světelský Daniel - Štůrala Zdeněk. K1 Jeseník n. O. - SVP Tsunami Příbor B 8:5 (4:0) - Branky: David Michal 4, Langer Antonín 2, Gráfik Jiří, Langer Jaroslav - Večeřa Tomáš 2, Jalůvka Vladimír, Sattek Martin, Krpec Jakub. SKP Frýdek-Místek - Kuna Team Frýdek-Místek 0:6 (0:3) - Branky: Lipták Jakub 3, Hlavatík František, Cidlík Jakub, Vochta Tomáš. ČK: Antošík Radek. FSC Komax Kunčice p. O. B - Vanabi Kopřivnice 5:0 (1:0) - Branky: Marek Adam 2, Fusek Jakub, Křenek Jan, Světelský Daniel. Kuna Team Frýdek-Místek - K1 Jeseník n. O. 3:2 (1:2) - Branky: Vochta Tomáš 2, Hlavatík František - David Michal, Langer Antonín. ČK: Hrňa Petr. Vanabi Kopřivnice - SKP Frýdek-Místek 5:5 (3:1) - Branky: Fojtík Jiří 2, Galia Radim 2, Solanský Jakub - Dužík Marcel 2, Petroš Libor, Cihlář Daniel, Harabiš Jakub. K1 Jeseník n. O. - FSC Komax Kunčice p. O. B 7:5 (3:2) - Branky: David Michal 3, Langer Jaroslav 2, Gráfik Jiří, Langer Antonín - Fišnar Lukáš 2, Světelský Daniel 2, Marek Adam.

Výsledky 14. až 16. kola Frensport 1. okresní třídy futsal
Olešná Frýdek-Místek - FT NC Line Suchdol n. O. 5:3 (1:1) - Branky: Šponiar Jan 2, Kaňok Vítězslav 2, Válek Martin - Šesták Jan 3. Chyba Team Libhošť - V.Ú.K. Chaos Kopřivnice 2:4 (0:0) - Branky: Čapka Pavel, Řehák Michal - Vaverka Roman 2, Vacca Lukáš, Kahánek Filip. Mniší - Olešná Frýdek-Místek 5:3 (2:2) - Branky: Švrček David 4, Jalůvka Jiří - Kaňok Jaromír, Válek Martin, Šponiar Jan. V.Ú.K. Chaos Kopřivnice - FT NC Line Suchdol n. O. 2:1 (1:0) - Branky: Vaverka Roman 2 - Šťastný Martin. Chyba Team Libhošť - PSV Frenštát 1:7 (1:2) - Branky: Čapka Pavel - Štika Jan 2, Srněnský Lukáš 2, Plachký Adam, Vičan Martin, Uličný Martin. FT NC Line Suchdol n. O. - Mniší 1:1 (1:0) - Branky: Vavroš Aleš - Švrček David. PSV Frenštát - V.Ú.K. Chaos Kopřivnice 3:6 (3:3) - Branky: Trnka Zbyněk, Štika Jan, Srněnský Lukáš - Hykel Vítězslav 2, Drozd Petr 2, Vaverka Roman, Hykel Přemysl. Mniší - Chyba Team Libhošť 5:0 kontumačně.

6. Olešná Fr.-Místek 16 3 2 11 49:78 11

Po konci sezony byla určená také All stars Frensport 1. třídy ve futsale. Do závěrečné sestavy se dostali nakonec hráči čtyř různých klubů. Při sestavování All stars sestavy hrály důležitou roli: počet vstřelených branek, umístění týmu na konci sezony a počet bodů získaných v individuálních anketách.

All strars sezony 2009/2010 Frensport 1. třídy: Radek Antošík (Kuna Team FM) – Adam Marek (Komax Kunčice B), David Michal (K1 Jeseník n. O.) - Tomáš Vochta (Kuna Team FM), Pavel Čapka (Chyba Team).
Do Frensport okresního přeboru postupují: K1 Jeseník nad Odrou a Kuna Team Frýdek-Místek. Do Frensport 2. třídy sestupují: M.K. Olešná Frýdek-Místek a Chyba Team Libhošť.