Zápas předních celků druhé nejvyšší soutěže měl všechno, co mít měl – spád, kvalitu, emoce i dramatickou zápletku.

Lepší rozjezd v mrazivém večeru předvedli hosté z Kunčic. Do svého protivníka se zakousli hned od úvodu a v polovině první části střetnutí si zásluhou Petrželky a Kapsy užívali dvoubrankový náskok.

Ne dlouho, protože domácím stačily pouhé čtyři minuty k tomu, aby výsledek otočili. Pár vteřin po druhém gólu Kunčic snížil Sierota a záhy vyrovnal Sporysz. To už bylo zřejmě moc na hostujícího špílmachra Špačka, který zatáhl za záchrannou brzdu a pakoval se ze hřiště. Likop přesilovku využil, kanonýr Stoszek zajistil svému týmu klidnou přestávku.

Po jejím vypršení Sierota dodal hostitelům další porci pohody. Bylo ji už zřejmě přespříliš, protože futsalisté Kunčic díky trefám Žáčka a Galii rychle vyrovnali. Minutu nato se potřetí v zápase trefil do černého Sierota a ke třem bodům měl znovu blíže Třinec. Tím se ukazatel skóre na deset minut zastavil, ale posléze ho uvedl do chodu uzdravený Sniegoň – 6:4. Velmi dobře hrající hosté stačili už pouze snížit Bartošem. Jeho nahrávač Březina spatřil v poslední minutě druhou žlutou, a tedy červenou kartu.

„Třikrát jsme trefili břevno a čtyřikrát jsme minuli prázdnou bránu. Kvalitní tým hostů spálil vyložených šancí ještě více. Sedmkrát nastřelil brankovou konstrukci, čtyřikrát vyhořel před brankářem a navíc neproměnil dva desetimetrové kopy. Jednoduše řečeno – měli jsme obrovskou kliku,“ sportovně přiznal Josef Cieslar starší, kouč a sportovní manažer Třince.

Připadá mu, že jeho hráči se po novém roce na hřišti hledají. „Sierota nehraje velký fotbal, proto byl čilý a hbitý. Ostatní ano, je na nich patrná únava z kondiční přípravy a s ní spojené těžké nohy. Někteří hráči pracují od rána do pozdního večera a to pak má vliv na jejich výkon, jsou nesoustředění. Pochvalu si zaslouží jedině brankář Sikora a Sierota, své si odvedli Stoszek se Sporyszem,“ zamyslel se.

ROMAN BASELIDES

V pátek od 20 hodin vyrukuje třinecký Likop na své palubovce proti brněnskému Kalábku.
SKP Likop Třinec – FSC Komax Kunčice 6:5 (3:2)

Branky a nahrávky: 10. Sierota (Cieslar), 12. Sporysz (Sniegoň), 14. Stoszek (Csikán), 21. Sierota (Cieslar), 25. Sierota (Stoszek), 35. Sniegoň (Stoszek) – 4. Petrželka (Bartoš), 10. Kapsa (Špaček), 22. Žáček (Bartoš), 24. Galia (Kapsa), 38. Bartoš (Březina). Rozhodčí: Ježek, Vítek, ŽK: Březina, Žáček, ČK: 13. Špaček, 40. Březina

Třinec: Sikora – Josef Cieslar mladší, Duda, Sierota, Stoszek – Csikán, Opluštil (11. Mendrok), Sporysz, Sniegoň. Trenér: Josef Cieslar starší