Komax Kunčice p.O. – Slavie Havířov 11:3 (7:2)

Havířovská Slavie nevkročila do utkání vůbec špatně, když se ujala vedení po chybné rozehrávce domácích, kterou vypíchl Vlček a předložil gólovou přihrávku Michalíkovi – 0:1. Po vedoucí brance se však hostující hráči s hubeným náskokem uspokojili a nechali hrát domácí Komax, který tuto pobídku skvěle využil ke srovnání skóre. V čase 3:33 se svým důrazem prosadil Maruchnič – 1:1. Poté se hra trochu vyrovnala a šance měla obě mužstva.

Do vedení se v čase 7:22 dostaly zásluhou Špačka domácí Kunčice – 2:1. Tato trefa hrajícího trenéra Komaxu odstartovala střelecké hody domácích, neboť o minutu později zvyšoval na 3:1 krásnou ranou Kovařík. Další gól na sebe nenechal dlouho čekat, když Špaček svým druhým gólem zvýšil náskok domácích již na 4:1. V polovině první půle měli havířovští futsalisté, kteří se prezentovali dosti nevybíravými zákroky, na svém kontě již pět faulů a osudný šestý faul, po němž následuje pokutový kop z hranice deseti metrů, na sebe nenechal dlouho čekat. V 11. minutě jej úspěšně proměnil Špaček – 5:1. Hosté na tuto branku odpověděli Hladíkem, který jim vrátil naději na zvrat – 5:2. Jenže rozjetý vlak, v podobě první čtverky domácích, rychle vrátil Komaxu čtyřbrankové vedení. Úspěšným střelcem byl znovu Ivo Maruchnič – 6:2. Do konce prvního poločasu ještě tento náskok vylepšil krásnou akcí zakončenou gólem Dalibor Petrželka – 7:2.

Do druhého poločasu nastoupili kunčičtí futsalisté trochu vlažněji a soustředili se spíše na udržení svého luxusního náskoku, který ještě vylepšil ve 28. minutě Kühnert – 8:2. Od této chvíle se domácí příznivci, kteří zaplnili ochozy kopřivnické haly začali vyžadovat zakulacení skóre na populární desítku, k čemuž Kunčice přiblížil svým čtvrtým zásahem v utkání agilní Špaček, který překonal havířovského gólmana trochu kuriózně hlavou – 9:2. Hosté z Havířova sice ještě přidali jednu branku, když ve 32. minutě korigovali na 9:3, tím však radost domácích v žádném případě pokazit nemohli, jelikož pět minut před koncem utkání završil svůj hattrick Maruchnič, jenž potěšil všechny domácí příznivce, když vyslyšel jejich přání desáté branky. V úplném závěru podtrhl svůj výborný výkon v zápase Petrželka – 11:3.

V příštím kole se futsalisté Komaxu Kunčice představí opět na domácí palubovce. V sobotu 6. března hostí od 20.30 hodin beznadějně poslední tým druholigové tabulky, nováčka z Líšně.

Branky Komaxu: Špaček 4, Maruchnič 3, Petrželka 2, Kovařík, Kühnert.

Komax Kunčice: Mazoch – Kovařík, Špaček, Žídek, Maruchnič – Kühnert, Chytil, Žáček, Petrželka – Marek, Šmíra. (maz)