Zápasy v základních skupinách probíhaly podle předpokládaného scénáře. Všichni favorité totiž své zápasy zvládli a postoupili. Snad jen nepostup Sviadnova do semifinále, se dal považovat za překvapení.

Rovněž i zápasy v play-out dopadly tak, jak se očekávalo. Pořadí od pátého do osmého místa, po odehrání průměrných zápasů, v nichž chyběla větší kvalita i nasazení, tak znělo: Sviadnov, SKP Ostrava, Knedlík a Rolizo.

Zato souboje v obou semifinálových zápasech snesly nejvyšší měřítko. Nejprve se utkali Rychvald a Skleník a postup do finále po dramatickém průběhu a nejtěsnější možné výhře 10:9 ve třetím setu slavil Rychvald. I druhé semifinále mezi Kvardy a Fazoly se rozhodlo až ve třetím setu. Ten vyhráli Kvardi a doplnili finálovou dvojici.

Nejprve se ale odehrálo utkání o třetí místo. V prvním setu se po vyrovnaném průběhu radovali díky lepší koncovce Fazoli, druhý set pak Skleník již nezvládl a Fazoli se mohli radovat z třetí příčky, což jim nakonec postačovalo k udržení celkové vedoucí pozice zimní ligy.

Ve finále na sebe narazily dva týmy, vyznávající agresivní a zároveň atraktivní styl. Po dramatickém průběhu plném nádherných výměn se po výhře dvakrát 10:8 nad Slavojem Rychvald nakonec z turnajového vítězství radovali Kvardi a po nevydařeném minulém turnaji se tímto opět vrátili do bojů o konečné medailové příčky.

Pořadí ligy po třetím turnaji: 1. Fazoli - 102 bodů, 2. Rychvald - 99 bodů, 3. - 4. Kvardi a Skleník - 90 bodů, 5. Sviadnov - 87 bodů, 6. SKP Ostrava - 69 bodů, 7. Knedlík - 60 bodů, 8. Rolizo - 48 bodů.

Čtvrté pokračování Zimní ligy se odehraje v sobotu 27. února opět v tělocvičně TJ Sviadnov. Zváni jsou všichni příznivci tohoto krásného národního sportu.

(raš)