A znovu byly k vidění napínavé souboje, když o vyrovnanosti celé ligy svědčí nejen to, že každý turnaj poznal jiného vítěze, ale i to, že v tomto turnaji bylo z desíti zápasů play-off odehráno hned osm v maximálním možném počtu setů.

Rodinný tým Kvardů, v sestavě Lubomír Kvarda, Roman Kvarda a Tomáš Kvarda, doplněni Jaroslavem Pazderou, se poučil z minulého nevydařeného turnaje, na kterém skončili až sedmí a od samého začátku nyní hráli velice soustředěně a efektivně. Základní skupinu vyhráli naprosto hladce a až do finálového zápasu neztratili ani set. Ve finále proti Sviadnovu ovšem zvítězili až úplně posledním možným míčem, když ve třetím setu porazili svého soupeře 10:9.

Jejich finálový soupeř, domácí tým Sviadnova, se probojoval do svého třetího finále v řadě, ovšem ani nyní se jim na turnajové vítězství dosáhnout nepodařilo. Vyhráli sice svou základní skupinu, v semifinále dokázali v napínavém zápase zdolat i favorizovaný Rychvald, ovšem Kvardi ve finále už byli nad jejich síly. Přesto jim toto umístění stačí na celkově první příčku v průběžném pořadí ligy.

Třetí místo tentokrát obsadil vítěz předešlého turnaje Rychvald. Do semifinále postoupili až díky nejtěsnějšímu vítězství nad Knedlíkem, v semifinále podlehli Sviadnovu a v utkání o třetí místo rovněž ve třech setech zdolali Fazoly.

Fazoli si proti minulému turnaji polepšili o jednu příčku, ovšem s výkonem určitě nebyli spokojeni – dvě remízy a jedna výhra ve skupině a následně dvě porážky v play-off není to, co by očekávali.

Knedlík, který v předešlých turnajích skončil na sedmém a osmém místě a některými byl již odepisován, nyní podal daleko lepší výkon. O postup ze skupiny ho připravila až nejtěsnější možná porážka s Rychvaldem, ve spodním pavouku play-off už ovšem přemožitele nepoznal a zaslouženě obsadil pátou příčku.

Bronzovému z minulého turnaje, týmu Staříče, nynější výkon stačil pouze na šestou příčku.

A utkání o poslední místo svedl dohromady tentokrát Rudé Komando a Novou Dědinu. V něm sice zvítězila Nová Dědina, ovšem pro vítěze prvního turnaje to znamenalo opět pád do nižších příček, což určitě neodpovídá jejich ambicím.

A nejvíc zklamaný ze svého umístění je určitě tým Rudého Komanda. V sestavě, ve které dokázali v letním Sviadnov Open postoupit až do finále, nyní prohráli všechna svá utkání.¨

Nohejbalová FM liga pokračuje dalším turnajem v sobotu 21. února opět v tělocvičně TJ Sviadnov. Zváni jsou všichni příznivci tohoto krásného národního sportu.