Zápasy v základních skupinách proběhly stejně jako v minulém turnaje dle předpokladů a všichni favorité své zápasy zvládli bez zaváhání. Pouze domácímu Sviadnovu, který podruhé za sebou do semifinále nepostoupil, se asi boj o medailové pozice vzdaluje.
Ve vyřazovací části play-out probíhaly zápasy spíš v přátelské atmosféře a pořadí od pátého do osmého místa znělo: SKP Ostrava, Knedlík, Sviadnov a Rolizo.

Naopak souboje v play-off snesly již přísnější měřítko. V semifinále na sebe nejprve narazili Fazoli a Skleník. Postup do finále si po dramatickém průběhu a nejtěsnější možné výhře 10:9 ve třetím setu vybojovali Fazoli. Druhé semifinále mezi Kvarty a Rychvaldem bylo dramatické pouze v prvním setu. Ten druhý již Kvardi ovládli naprosto jasně a po výhře 2:0 postoupili do finále.

Utkání o třetí příčku znovu přineslo dramatickou podívanou, ve které byl ve dvousetové bitvě Rychvald lepší Skleníku. Finále přineslo krásný nohejbal. Vítězové z minulého turnaje – Kvardi, dokázali svůj úspěch znovu zopakovat, když se ukázali o chloupek v lepší formě než měli Fazoli. Těm ale finálová účast ve čtvrtém turnaji stačila k udržení celkového vedení v lize. Kvardi se naopak posunuli na dělené druhé a třetí místo s minimální ztrátou na prvního, což před posledním turnajem slibuje dramatickou podívanou.

Připomeňme si ještě, že se v posledním turnaji přiděluje dvojnásobný počet bodů, takže ani týmy na čtvrtém, respektive pátém místě, nejsou bez naděje na medailové umístění. „Novinkou pro letošní rok je, že čtyři nejlepší tým z naší ligy se nominují do nohejbalového Superfinále, ve kterém se v sobotu 23. dubna utkají v Bernaticích se stejně úspěšnými týmy zimních lig, které se souběžně odehrávají právě v Bernaticích a Ostravě," prozradil Kamil Raška z pořadatelského sboru.

Pořadí FM ligy po čtvrtém turnaji: 1. Fazoli 136 bodů, 2. - 3. Rychvald a Kvardi 130 b, 4. Skleník 118 b, 5. Sviadnov 106 b, 6. SKP Ostrava 94 b, 7. Knedlík 82 b, 8. Rolizo 64 b. Poslední turnaj zimní ligy se odehraje v sobotu 12. března opět v tělocvičně TJ Sviadnov.

(raš)