SKP FRÝDEK-MÍSTEK – HC ZUBŘÍ 32:36 (16:21)

Házenkáři Gumáren Zubří nakonec svou misi na severu Moravy splnili, když v duelu 17. kola TipGamex extraligy zvítězili ve velmi ofenzívně laděném zápase ve Frýdku-Místku. Tým SKP tak nestačil pět kol před koncem základní části na úřadujícího mitra republiky.

Frýdečtí měli v úvodním letošním kole volný los, takže soutěž zahajovali až domácím duelem s mistrovským Zubřím. A byli to právě hosté, kteří měli daleko lepší vstup do zápasu. Zubřané totiž vedli rychle 3:0, poté 6:3 a 12:6. „Začali jsme velmi koncentrovaně, a to se nám vyplatilo. Byli jsme na soupeře připraveni a sami jsme dokázali v úvodu hrát tak, jak jsme chtěli a potřebovali. Brzy jsme měli náskok tří až čtyř branek a ten jsme vlastně udržovali až do poločasu," hodnotil prvních třicet minut trenér Gumáren Zubří, Jiří Mičola.

Také po změně stran si hosté udržovali svůj náskok. Hrálo se hodně rychle a defenzivy se zrovna moc nepředváděly. Zubřané si stále drželi zhruba pětibrankový náskok a blíže si domácí nepustili. „Jednou se Frýdek dostal na čtyři branky, ale dále už ne. Hrála se rychlá házená a zrovna dvakrát moc se nebránilo. I proto jsem musel párkrát celkem zvýšit hlas, abychom si některé věci kolem defenzivy vyříkali. Celkově ale jsme samozřejmě spokojeni. Jeli jsme si pro vítězství a to jsme si také odvezli," pochvaloval si splněný úkol kouč Zubří Jiří Mičola. „Z naší stany to byl hodně špatný výkon, hlavně v prvním poločase, kdy jsme dostali jednadvacet branek. Vůbec nám nefungovala obrana, ani útok. Kluci hráli hodně laxně, především to bylo v úvodních pětadvaceti minutách," smutnil po utkání frýdecko-místecký asistent trenéra Petr Mazur, který ještě dodal: „Po změně stran jsme se už ale zlepšili, pochvalu ale zaslouží snad jen Jakub Strack. Z některých dalších hráčů jsme ovšem dost zklamaní. Takhle se rozhodně v domácím prostředí o záchranu nehraje. Prohra bude mít jistě nějaké důsledky. Teď máme před sebou hodně těžký los, jedeme ale dál, musíme pořád věřit a bojovat."

V dalším kole zajíždí házenkáři Frýdku-Místku na palubovku hranického Cementu. Utkání se hraje v neděli 17. února od 10.30 hodin.

Nejvíce branek: Hes 9/6, Strack 8, Kichner 6 - Horut 6, Václav 6, Šlachta, 5, Mičkal 5/1.

Rozhodčí: A. Kondělka – D. Kondělka. Vyloučení: 3:2, sedmičky: 7/6:3/1. Diváci: 420.

Další výsledky 17. kola: KP Brno – Město Lovosice 22:22, HCB Karviná – Dukla Praha 27:22, Ronal Jičín – Cement Hranice 26:19, Sokol Přerov – HK Kopřivnice 29:25, Talent Plzeň volno. 

Tabulka