Vítěznou sestavu tvořili český reprezentant v běhu do vrchu Roman Skalský, paraglidista Jan Škrabálek, juniorský mistr světa i Evropy na horském kole Jaroslav Kulhavý a kajakář Ondřej Raab. Druhé místo obsadil tým NUTREND/Salomon-run, jehož barvy hájil trojnásobný účastník Gira di Italia a Vuelty cyklista Jan Hruška. Ti ztratili na vítěze přes pět minut. Bronz vybojovalo družstvo ODLO.

Na start náročného klání se postavilo rekordních sedmapadesát týmů, z toho čtyři ryze ženské. Mezi nimi dosáhl nejlepšího výsledku tým s názvem Studio 2001, které zaostalo za triumfujícím mužským kvartetem o více než hodinu.

První člen štafety musel po svých zdolat 16 kilometrů a převýšení 1145 metrů na vrchol Lysé hory. Zrušený let paraglidistů urychlil nástup jezdců na horských kolech, jež čekalo 1450 metrů převýšení na 32 kilometrech trasy. Závod dovršil vjezdem do cíle kajakář, který musel na pěti kilometrech projet 15 brankami.

S velkým úspěchem se setkal také premiérový ročník závodu ve vynášení sudů – Radegast Beskydský šerpa. Organizátoři omezili kapacitu na dvacet týmů, zájem byl ale obrovský. Nejrychlejší čtyřčlenný tým s názvem „Tlustý Lájoš“ vynesl padesátilitrový sud ve speciální šerpské krosně za 2:19:15,9 hodiny.