Na svém kontě má již úspěšný výstup na nejnebezpečnější horu světa K2, na kterou vylezl 20. července 2007 jako druhý Čech v historii. Nyní má Libor Uher, rodák z Frýdku-Místku, namířeno na vrchol nejvyšší hory světa Mount Everest.

Česká horolezecká expedice ve složení Libor Uher, Petr Mašek, Radim Slíva a Petr Valchař se vydá na cestu letos v březnu, tedy před letním monzunem, který v oblasti východního Himaláje způsobuje extrémní srážkovou činnost. Cílem expedice je pokus o zdolání dvou sousedních himalájských vrcholů Cho-Oyu a Mount Everest.

Statutární město Frýdek-Místek expedici Libora Uhra podporuje. Na webových stránkách města www.frydekmistek.cz (levý svislý sloupec) byl umístěn odkaz na internetové stránky Libora Uhra, které kromě standardních textových informací o průběhu expedice budou nabízet i „virtuální“ multimediální materiály přenášené z Tibetu do České republiky. Jedná se vesměs o flashové animace, které budou mít za úkol co nejvíce přiblížit danou situaci, prostor, čas a působící vlivy (počasí, zima atd.) návštěvníkovi. Animace budou doplněny o videa, zvukové nahrávky nebo fotografie. Navíc, k dispozici budou také on-line chaty, informace o aktuální pozici a různé zajímavosti, například život v táboře, vybavení horolezců atd.

„Radní města také navrhují, aby expedice získala neinvestiční dotaci z fondu reprezentace a propagace statutárního města Frýdku-Místku ve výši 50 tisíc korun, a to na úhradu části výdajů s expedicí spojených. Tento návrh ale musí podpořit zastupitelé města,“ potvrdila primátorka města Eva Richtrová.