Celek trenéra Josefa Cieslara staršího visí doslova na posledním vlasci. Silný provaz oslabily nezdary, Likop si jich připsal devět v řadě. Naposledy vyhrál pod vedením tehdejšího trenéra Pavla Němce nad Jistebníkem hladce 6:1. V tabulce se tehdy pohyboval kolem šestého místa. Od té doby si ani neškrtl a nyní je beznadějně poslední.

Šance na udržení nejvyšší soutěže stále žije, ale je už pouze matematická. „Jako sportovní manažer a trenér přece nemohu říct, že to vzdáváme a balíme. V udržení musíme věřit do poslední chvíle. Ještě máme teoretickou šanci. Pokud ovšem v hale Jistebníku nevyhrajeme, je konec. Je velmi pravděpodobné, že Jistebník ještě nějaké body získá,“ dívá se realistickým pohledem Cieslar starší.

Za jakých okolností by se mohl nováček první ligy, který v odvetné fázi soutěže ještě nebodoval, vyhnout pádu? „Museli bychom vyhrát tři zápasy - v Jistebníku, nad Benagem i doma nad Bohemkou. Nepočítáme s tím, že uspějeme v hale Chrudimi, to je nepravděpodobné. Pokud ovšem Jistebník získá tři body, sestoupíme,“ počítá trenér. Jeho celek se v posledních střetnutích výrazně zlepšil, přesto to na body nestačilo. Jak to dopadne o víkendu?

(rom)