Předvánočním během zakončili běžci nejen sezonu ve frýdecko-místeckém regionu, ale také uzavřeli další ročník běžeckých cen. Na startu se za chladného počasí sešlo na osmdesát běžců. Ve staroměstském areálu nejprve startovala mládež. Vítězství si odnesli Eliška Kopcová a Jan Kváš /2000/, Helena Benčová a Dominik Janeček /1998–99/, Blanka Hünerová a Vladimír Šmiřák /1996–97/, Michaela Danysová a Jakub Zemaník /1994–95/, Petra Čaganová a Petr Lukeš /dorost/. Petr Lukeš poté s přehledem zvítězil i v hlavním závodě na 8 km. Mezi ženami zvítězila Petra Pastorová.

Výsledky 26. ročníku Předvánočního běhu

Dívky (ročník 2000 a mladší) – trať 550 M: 1. Eliška Kopcová (2001) 2:19 min, 2. Klára Willingová (2001) 2:55 min, 3. Barbora Poledníková (2002 – vš. Slezan FM) 3:08 min.

Chlapci (ročník 2000 a mladší) – trať 550 m: 1. Jan Kváš (2000) 2:08 min, 2. Tomáš Szymala (2000) 2:12 min, 3. Lukáš Skotnica (2001) 2:19 min, 4. Šimon Skuplík (2001 – vš. Slezan FM) 2:34 min.

Dívky (ročník 1998/1999) – trať 550 m: 1. Helena Benčová (1998) 1:56 min, 2. Karolína Hustá (1999) 2:00 min, 3. Kristýna Škanderová (1999) 2:01 min, 4. Iveta Rašková (1998) 2:07 min, 5. Tereza Uherková (1999) 2:12 min, 6. Petra Pavlásková (1999 – všechny Slezan FM) 2:13 min.

Chlapci (ročník 1998/1999) – trať 550 m: 1. Dominik Janeček (1998 – Slezan FM) 1:59 min, 2. Tomáš Skotnica (1999 – FM) 2:09 min, 3. Zdeněk Martinák (1998 – Slezan FM) 2:24 min.

Dívky (ročník 1996/1997) – trať 1100 m: 1. Blanka Hünerová (1996) 4:20 min, 2. Kateřina Siebeltová (1996) 4:22 min, 3. Natálie Závorková (1996) 4:47 min, 4. Veronika Siebeltová (1996) 4:50 min, 5. Lucie Doležalová (1997 – všechny Slezan FM) 5:10 min.

Chlapci (ročník 1996/1997) – trať 1100 m: 1. Vladimír Šmiřák (1996) 3:53 min, 2. Jan Gerek (1996) 4:09 min, 3. Miroslav Benčo (1996) 4:11 min, 4. Tomáš Štaud (1996) 4:12 min, 5. Jakub Svoboda (1996) 4:33, 6. Adam Krhut (1997 – vš. Slezan FM) 4:58 min.

Dívky (ročník 1994/1995) – trať 1650 m: 1. Michaela Danysová (1995) 7:43 min, 2. Kristýna Menzelová (1994 – obě Slezan FM) 8:11 min.

Chlapci (ročník 1996/1997) – trať 1650 m: 1. Jakub Zemaník (1995) 6:01 min, 2. Pavel Szymala (1995) 7:07 min, 3. Petr Krus (1995) 7:15 min, 4. Jan Vyvial (1995) 7:20 min, 5. Jan Chlopčík (1995 – vš. Slezan FM) 7:55 min.

Dívky (ročník 1992/1993) – trať 1650 m: 1. Petra Čaganová (1993) 7:17 min, 2. Alice Pišová (1992) 7:28 min, 3. Lucie Slováková (1993) 7:33 min, 4. Ivana Matušková (1992) 7:56 min, 5. Veronika Moškořová (1993 – vš. Slezan FM) 7:55 min.

Chlapci (ročník 1992/1993) – trať 1650 m: 1. Petr Lukeš (1992) 5:18 min, 2. Tomáš Filipec (1993) 5:34 min, 3. Daniel Bezecný (1992) 6:08 min, 4. Jiří Šedivý (1992 – vš. Slezan FM) 6:52 min.

Muži (ročník 1975 a mladší) – trať 8 km: 1. Petr Lukeš (1992 – Slezan FM) 27:52 min, 2. Luboslav Čierňava (1975 – SKP Čadca) 28:31 min, 3. Miroslav Lepíček (1986 – Slezan FM) 28:35 min., 4. Václav Kaňa (1989 – Slezan FM) 31:36 min.

Muži (ročník 1965–1974) – trať 8 km: 1. Petr Filipec (1970) 28:55 min, 2. Rostislav Trávníček (1968) 29:35 min, 3. Daniel Šindelek (1965 – vš. Slezan FM) 29:59 min.

Muži (ročník 1955–1964) – trať 8 km: 1. Vladislav Martynek (1959 – Ski Mosty) 30:01 min, 2. Roman Slowioczek (1959 – Jablunkov) 30:39 min, 3. Bronislav Walek (1957 – Hrádek) 30:58 min, 4. Vavřinec Fojcik (1959 – Třinec) 33:47 min, 5. Bohumír Najdek (1955 – Racing Olešná) 34:45 min, 6. Libor Mikloš (1960 – Raškovice) 37:17 min.

Muži (ročník 1954 a starší) – trať 8 km: 1. Stanislav Sviták (1950 – Ak Žilina) 31:40 min, 2. Vladimír Vrága (1953 – Baška) 32:37 min, 3. Jozef Majerík (1951 – ŠKP Čadca) 33:31 min…6. Karel Rechtenberg (1947 – Frýdlant n. O.) 38:09 min.

Ženy – trať 3 km: 1. Petra Pastorová (1977 – FM) 12:18 min, 2. Natalia Pszczolka (MK Seitl Ostrava) 13:06 min, 3. Ludmila Šokalová (1956 – Slezan FM) 13:33 min, 4. Jana Matalová (1973 – TiS Vilhelm) 13:48 min, 5. Ivana Matušková (1992 – Slezan FM) 14:21 min, 6. Ivana Zbořilová (1982 – Šenov) 15:20 min. (jb)