Sobotnímu klání přálo slunečné počasí a do nového areálu přilákalo spousty diváků i náhodných turistů.

„Začali jsme s Beskydskou ligou, nyní naši mladí hasiči chtěli něco víc, tak se přihlásili do Moravskoslezské ligy a pohybujeme se většinou tak v té půlce, což není špatné. Trénují pravidelně. Mají i zimní přípravu, chodí na halové sporty. Každý závod je lepší, než jeden trénink – ten prověří všechno,“ prohlásil Kamil Kurečka, pořadatel a správce obecního domu v Malenovicích.

„Já jsem bývalý aktivní hasič. Už zhruba dva roky ale nesoutěžím, protože pracuji na směny. Tento víkend mi ale vyšlo volno, proto jsem tady a rád se na to podívám,“ řekl Ferdinand Sikora s Písečné s rodinou.

Družstva se v požárních útocích střídala jedno za druhým, některým se dařilo více, jiným méně. Mezi zklamanější patřili i malenovičtí muži.

„S výsledkem spokojený samozřejmě nejsem, nepovedlo se to. Voda šla rychle, ale proudaři prostříkali. Trvalo jim, než trefili terč,“ povzdechl si Alexandr Gola, který se tomuto koníčku věnuje již sedm let.

„Vždycky není posvícení. Vteřina je jak dvě hodiny. Stačí maličké zaváhání a je to pryč. Ty časy jsou už opravdu na hraně lidských možností i těch strojních,“ poznamenal na adresu místních borců Kamil Kurečka.

Nic však neubralo jinak na příjemné atmosféře a dobré náladě všech přihlížejících. Nechybělo občerstvení, čepovalo se pivo a pro hladové žaludky navařily místní hasičky a ženy hasičů kotel gulášové polévky.

„Původně jsme měly namířeno ke kostelu,“ prozradily Eva, Lenka a Monika z Ostravy, kterým zvědavost nedala a nakonec přihlížely hasičské soutěži.

„Účast je nádherná. Myslím, že lidi přilákalo také to prostředí o které se postaral náš starosta. Dotace, na které dosáhl, pomohly výstavbě a rozvoji naší obce. Kostel dostal novou fasádu, opraven byl obecní úřad, postavilo se multifunkční hřiště. Počasí vyšlo, co víc si přát,“ uzavřel Alois Ramík, starosta Sboru dobrovolných hasičů Malenovice.

Průběžné pořadí po prvním kole Moravskoslezské ligy 2011 v Malenovicích si zájemci mohou prohlédnout na webových stránkách www.sdhmalenovice.cz.