„Na mistrovství se hrálo systémem na devět kol, vždy devadesát minut na partii s přídavkem třiceti vteřin za tah," prozradil trenér týmu Pavel Benčo. Celý šampionát se hrál ve čtyřech věkových kategoriích, a to do 8, 10, 12, a 14 let.

Beskydská šachová škola vyslala do bojů pět svých zástupců: Marek Fizer (U8), Petr Gnojek a Lucie Fizerová (U10), Marek Miča a Tobiáš Krejčok (U12). „Naši talenti tak tvořili čtvrtinu celé české reprezentace," řekl Benčo, který byl rovněž nominován do realizačního týmu české reprezentace.

„Úroveň zdejšího turnaje je vždy velmi vysoká a mnoho partií trvalo i více než čtyři hodiny. Pro naše mladé šachisty to byla ta nejlepší příležitost poměřit si své síly s nejlepšími hráči z celé Evropy," podotkl Pavel Benčo.

Největšího úspěchu dosáhl Marek Fizer, který se ziskem šesti bodů vybojoval krásné třetí místo v kategorii do 8 let, čímž se stal současně nejlepším reprezentantem České republiky. „U Marka musím ještě vyzdvihnout, že on vlastně za tuto kategorii může hrát ještě příští rok," zdůraznil Benčo. Na Fizerův výkon navázal rovněž výborným umístěním Marek Miča, který skončil šestý. „Ostatní naši hráči získali z turnaje cenné zkušenosti, které jistě zúročí v dalších turnajích. Dětem bych za výbornou reprezentaci rád poděkoval. Nás nyní čekají ty nejprestižnější starty na mistrovství Evropy, které se letos koná v Chorvatsku. Poté se ještě zúčastníme světového šampionátu v Řecku. Kdo frýdecko-místecké šachy sleduje, držte nám tedy palce," dodal Pavel Benčo.