S jakými ambicemi jste jel na šampionát do Hodonína?

Řekl bych, že náš oddíl se specializuje spíše na kumite. Mě osobně se ale v letošní sezoně více dařilo v kata, v kumite moc ne. Proto jsem si řekl, že bych konečně rád uspěl i v kumite.

V kata jste našel přemožitele. V čem byl lepší než vy?

Těžko říct, každý mi říkal něco jiného. Konečný výsledek byl pět nula. Mě se to však nezdálo, a také ostatní říkali, že to zase tak jednoznačné nebylo. Oba jsme katu zacvičili velice dobře. Přišlo mi, že rozhodčí nehodnotili celkový výkon, ale spíše čekali na naše chyby. Já na konci při jednom kopu trochu zavrávoral a to se mi asi stalo osudným.

Co na váš úspěch říkali rodiče a trenér Pjosa?

Trenér byl spokojený, protože sám je velký kumiťák. Pak už se soustředil na další závodníky, takže zatím jsme to nijak neslavili. Rodiče jsou rádi, protože vidí výsledky a snahu. Drží mi palce a po všech stránkách mě podporují.

To oni vás ke karate přivedli?

Dostal jsem se k němu přes jednu spolupracovnici mé mámy. Jako každé dítě jsem se hledal, zkoušel jsem výtvarnou výchovu, hudební nástroje. Chtěl jsem si vyzkoušet i karate, zašel jsem na trénink a hned mě chytlo. Samozřejmě mě už párkrát napadlo, že s tím skončím a vyzkouším zase něco jiného, ale téměř vždy jsem tak týden nato vyhrál závod, což mě povzbudilo.

A jak je to s vaším uměleckým, potažmo hudebním nadáním?

Nedávno jsem si domů pořídil bicí. Bubnuji skoro každý den. Sice teprve začínám, ale hodně mě to baví. Jsem v prvním ročníku na gymplu. Prozatím se hledám, takže nevím, kterým směrem se vydám. Karate je dobré pro udržení kondice a k sebeobraně. Nedá se jim uživit. Jedině, že bych se později dal na trénování. Takže s ním do budoucna moc nepočítám, spíše jako s rekreačním sportem.

Jak jste spokojen se svými letošními výkony i výsledky?

Letošní sezona byla z mého pohledu velice dobrá, vyvedla se mi. Na květnovém mistrovství Evropy v rakouském Grazu jsem se stal dorosteneckým mistrem v disciplíně kata.

S jakými cíli půjdete do roku 2011?

Podzim proběhl ve znamení všech stylů. Do ledna máme menší oddych. Od února do května se budeme specializovat na závody v našem stylu, tj. Goyu-ryu. Čekají mě zkoušky technické vyspělosti na další stupeň v tomto sportu. Nyní mám hnědý pás a po úspěšném ukončení zkoušek bych měl získat druhý hnědý, za nímž následuje černý pás.

(rom)