Letošní ročník svou účastní ozdobili například Pavel Širuček, Ondřej Bajger, Slovák Alexander Valuch, Nikita Petrovová a také Tamara Tomanová. Právě nová akvizice extraligového SVS Hradec Králové vyhrála soutěž žen. Nejlepší český hráč současnosti Pavel Širuček až do finále postupoval bez větších problémů, tam ovšem nestačil na Slováka Alexandra Valucha, hájícího barvy TSG Kaiserslauternu.

„Byl to jednoznačně nejpovedenější ročník v historii. Přihlásilo se sto šedesát hráčů a hráček, hrálo se v devíti kategoriích, tedy včetně veteránů a neregistrovaných. Věřím, že si to všichni účastníci užili, nálada byla během turnaje výborná. Chtěla bych poděkovat sboru rozhodčích, kteří náročný program bezchybně zvládli, za podporu pak nejen České asociaci stolního tenisu, ale také Moravskoslezskému kraji, městu Frýdlant nad Ostravicí a všem ostatním partnerům za podporu,“ řekla k turnaji jeho ředitelka Marie Hrachová.

Finálové výsledky:

Junioři: Martinko – Onderka (oba TJ Ostrava) 1:3, juniorky: Pěnkavová (SKST Vlašim) – Vašendová (TJ Ostrava) 3:2, muži U21: Onderka – Štalzer (oba TJ Ostrava) 3:0, ženy U21: Petrovová (FL Kellinghuse) – Uríková (SK Řeznovice) 3:0, muži: Širuček (Bogoria Grodzisk) – Valuch (TSG Kaiserslautern) 3:4, ženy: Tomanová (Hradec Králové) – Kapounová (TJ Ostrava) 4:3.

Do cíle 10. ročníku Beskydské sedmičky dorazil nejrychleji Marek Causidis. Ten se tak stal nejen absolutním vítězem, ale také Mistrem ČR v Ultra Sky.