Ze sportovního fondu určeného na podporu organizací, které se věnují sportování dětí a mládeže, bylo rozděleno zbývajících 73 tisíc korun a z rozpočtu města pro rok 2012 putoval 1 milion na zajištění činnosti ženského družstva volejbalistek, mužského družstva házenkářů, fotbalového družstva mužů a hokejového družstva dospělých.

„Z rozpočtu města bylo rozděleno téměř 14 milionů korun na zajištění činnosti vrcholových sportovních klubů dospělých v roce 2013. Například Hokejový klub Frýdek-Místek získal na náklady hokejového družstva dospělých a provoz hokejového klubu 3,7 milionu korun. Fotbalisté dostali na provoz sportovního zařízení Stovky 3,6 milionu korun a na náklady fotbalového družstva mužů 1,7 milionu, volejbalistky získaly 2 miliony korun," řekla mluvčí magistrátu Jana Matějíková.

Rozděleno bylo také 12,4 milionu korun z Centra sportu, z něhož jsou podporovány výkonnostní sporty dětí a mládeže, jejímž prostřednictvím je významně reprezentováno město.

Nejvyšší částku 4,2 miliony korun získal Hokejový klub Frýdek-Místek na podporu mladých hokejistů. Další peníze na svou činnost získali také mladí fotbalisté, basketbalisté, házenkáři, volejbalisté, atleti, šachisté, tenisté a florbalisté.

POKUD VÁS COKOLIV ZAJÍMÁ V SOUVISLOSTI S DĚNÍM V REGIONU, NAPIŠTE NÁM SVŮJ DOTAZ. RÁDI SE ZEPTÁME ODBORNÍKŮ A ZODPOVĚDNÝCH OSOB ZA VÁS.

Své dotazy nám můžete do redakce doručit prostřednictvím formuláře v horní části webových stránek, naší stránky na Facebooku nebo zasílat na redakční e-mail tomas.machalek@denik.cz.