Deštivý Předvánoční běh

Za chladného a deštivého počasí se na stadionu TJ Slezan ve Frýdku-Místku sešlo přes 80 běžců, aby změřili síly v posledním závodě letošního roku. Běhalo se na okruhu v areálu stadionu. Závodu dospělých předcházely závody mládeže, kde v jednotlivých kategoriích zvítězili Eliška Kopcová a Jan Kvaš, Kristýna Škanderová a Ondřej Szotkovski, Gabriela Szotkovská a Dominik Janeček, Karolína Mrázková a Jakub Zemaník v mladším žactvu, ve starším žactvu Nikola Horňáčková a Ladislav Šútora a v dorostu Ivana Matušková a Daniel Bezecný. Mezi muži zvítězil na trati 8 km domácí Peter Mikulenka, mezi ženami na 3 km Natalia Psczolka z Polska.

Nejmladší se střídavými úspěchy

Ve vítkovickém tunelu si dali dostaveníčko atletičtí předžáci. Bohužel pro nemoc chyběl Slezanu ten nejlepší Dominik Janeček. Nejlépe si tak v trojboji vedl Jiří Vačner, který skončil na devátém místě, Patrik Říha skončil sedmnáctý, Vojtěch Sekanina dvaatřicátý a Zdeněk Martinák osmačtyřicátý. Štafeta ve složení Vajčner, Martinák, Sekanina, Mlčoušek doběhla čtvrtá a na 400 m byl nejlepší Vojtěch Sekanina (13. místo).
Následující den měli ve vítkovickém tunelu své 2. kolo Krajského poháru družstev i malošci, tedy nejmenší atleti ročníku 2000 a mladší.

Mezi chlapci se nejlépe v trojboji vedlo Michalu Kvasňákovi (7. místo), Šimon Skuplík skončil osmnáctý, Matouš Kotula o příčku za ním a Kryštof Cholera byl třiadvacátý. Ve štafetě doběhli kluci na čtvrtém místě, v běhu na 400 m byl pátý Michal Kvasňák a šestý Šimon Skuplík. Děvčata si vedla trošičku lépe. Na 400 m vybojovala Eliška Kopcová druhé a Beáta Gazdová třetí místo, v trojboji získaly holky osmé a deváté místo. (zd)