Jakubův lesní běh

V pěkném lesním prostředí Důlňáku u Vratimova se konal již 26. ročník běžeckého závodu. Na trati 8340 metrů s přehledem zvítězil Peter Mikulenka v čase 27:53 minuty, druhý byl Tomasz Wrobel z Polska a třetí Jan Zemaník. Mezi muži nad 40 let vyhrál Třinecký Rostislav Kolich, před Rostislavem Trávníčkem z Frýdku-Místku. V kategorii nad 50 let byl první Vlado Martynek, nad 60 let Václav Procházka z Ostravy před Františkem Holcem. Mezi ženami zvítězila Natália Psczolka z Polska.

Roman Říha nejlepší

V minulém týdnu se uskutečnil v Poděbradech mezinárodní chodecký mítink. V rámci slavného závodu proběhlo také mezistátní utkání juniorů v chůzi na 10 kilometrů. Mezi startujícími z patnácti zemí nechyběl ani Roman Říha, který však s ohledem na postavení v letošních tabulkách nebyl zařazen do reprezentačního družstva České republiky. V teplém počasí však přesvědčil, že je českou jedničkou a došel na konečném 6. místě v čase 45:42 minuty.

Dokázal však porazit všechny naše juniorské reprezentanty, stejně jako před čtrnácti dny v Olomouci. Dosaženým časem splnil také limit na Evropský pohár, ovšem jeho čas je až pátý v tabulkách a reprezentují pouze čtyři junioři. „Roman však letos ještě nepoznal porážku a všechny nominované ve všech přímých soubojích celkem s přehledem porazil. Na mistrovství České republiky, v Olomouci a teď i v Poděbradech. Takže záleží na reprezentačním trenérovi, zda dá Romanovi důvěru,“ řekl předseda oddílu atletiky TJ Slezan, Josef Nejezchleba. (zd)