Muži
Basketbalisté BK Frýdek-Místek zajížděli k dalšímu mistrovskému utkání do nedalekého Havířova, odkud si však přivezlo vysokou porážku.
TJ Start Havířov - BK Frýdek-Místek 90:51 – body FM: Aleksa 16, Roško 13, Mojžíšek 7, Olka 7, Kiša 6, Pachlopník 2.
Frýdecko-místečtí muži zavítali tentokráte na palubovku Havířova, kde chtěli uspět a připsat si první letošní výhru v soutěži. „Bohužel se tak nestalo a my jsme prohráli s ostudou. Výsledek utkání hovoří za vše. Ztratili jsme spoustu míčů při jejich vyvážení z obranné na útočnou polovinu, neprosadili se ani ve hře jeden na jednoho a naprosto jsme propadli v obraně. Hlavně na doskoku jsme pohořeli stejně, jako v předchozím utkání s Hladnovem. Do střelecké listiny se vešlo pouze šest našich hráčů, což je strašně málo, zvlášť pokud si uvědomíte, že v utkání nastoupili všichni naši borci," zklamaně rozebral příčiny prohry podkošový hráč Petr Aleksa.

Kadetky
Frýdecko-místecké kadetky (U17) uspěly dvakrát na hřištích svých soupeřek, což je rázem vyneslo do horní poloviny ligové tabulky.
TJ OP Prostějov B - BK Frýdek-Místek 53:56 po prodloužení – body FM: Hlavová 17, Ručková 16, Čapatá 11, Kasanová 4, Milotová 4, Hyplová 2, Kučerová 2.
SBŠ Ostrava B - BK Frýdek-Místek 44:68 – body FM: Hlavová 21, Ručková 16, Čapatá 12, Hyplová 6, Kučerová 5, Milotová 4.

V duelu s prostějovským B týmem hostující hráčky předvedly v první polovině řadu pohledných kombinačních akcí a střeleckou úspěšnost držely na vysoké úrovni. Domácí jak v obranných, tak i v útočných činnostech, na herní projev hostí nestačil dostatečně reagovat. Dvanáctibodový rozdíl v poločase dával frýdeckým hráčkám naději na vítězství. Jenže přišla druhá polovina střetnutí a domácí začali náskok Frýdku stahovat. „Naše hráčky začaly kupit chyby a střelecká úspěšnost již nedosahovala úrovně z první poloviny. Prostějovské hráčky vycítily šanci na zvrat v utkání, začaly dobře bránit a proměňovat střelecké pokusy. Ty naše znervózněly, zbytečně ztrácely míče a neproměňovaly vyložené šance. Zhoršenou hrou umožnily soupeřkám srovnat skóre v normální hrací době. Začala dramatická pětiminutovka, která měla rozhodnout o výsledku utkání. Naše hráčky projevily v prodloužení větší zkušenost a nenechaly si zasloužené vítězství uniknout. Pochvalu za předvedený výkon zaslouží především kvarteto Hlavová, Ručková, Milotová a Čapatá," popsal trenér Josef Bonk dramatickou koncovku zápasu.

V utkání proti SBŠ Ostrava si hostující hráčky vybudovaly třicetibodový poločasový náskok a vypadalo to na jednoduché střetnutí, ve kterém si zahrají i ty ostatní z lavičky. Bohužel do druhé poloviny nastoupily zcela vlažně. Až po důrazné domluvě od trenéra začaly plnit uložené povinnosti a dovedly utkání k úspěšnému konci. „Za obě cenná vítězství si i přes některé chyby zaslouží celý tým pochvalu a doufám, že tyto výhry patřičně zvednou hráčkám sebevědomí do dalších ligových bojů," dodal trenér Bonk.

Mladší žákyně (U14)
Další hrací víkend byl pro mladší žákyně U14 ve znamení domácích zápasů proti silným soupeřům z Olomouce a Krnova.
BK Frýdek-Místek - OSK Olomouc 31:68 – body FM: Liová 6, Paťorková 5, Zátopková 4, Bačová, Ručková a Jurečková 3, Dziubová, Riedelová a Staňurová 2, Vojkovská 1.
BK Frýdek-Místek - TJ Lokomotiva Krnov 40:93 – body FM: Ručková 11, Staňurová 8, Liová 6, Bačová 5, Vojkovská , Paťorková , Dziubová , Kuběnová a Riedelová po 2.

Trenér domácího družstva Marek Nogol byl s výkony svých svěřenkyň velmi nespokojen: „Proti Olomouci jsme na hřiště nastoupili už jakoby předem poraženi. Alespoň to tak na mě působilo. A to jsem děvčatům v šatně říkal, že je jedno, jaké má Olomouc výsledky z minulých kol. Ale holky jako kdyby se bály ukázat, že také něco umí a že nejsou jenom ty, které přišly prohrát. Jenže přesně tak to na hřišti vypadalo. Nebránily, nedávaly jednoduché koše, nesmyslně ztrácely balony a to byly hlavní důvody naší prohry. V basketbalu se prostě nedá vyhrát, když během zápasu zahodíte více, jak dvacet jasných šancí na koš. To máte dohromady čtyřicet bodů. No a my prohráli o třicet."

O den později hrála frýdecká děvčata s celkem z Krnova, se kterým se už utkala v kvalifikaci o ligu. „Tým Krnova přijel s osmi hráčkami a všechny byly vyšší, než naše. Holky ze začátku asi tři minuty držely se soupeřkami krok, ale potom už jen nesmyslně střílely z nepřipravených pozic a z toho plynuly rychlé a jednoduché koše soupeře. Jediná čtvrtina, kdy jsme se soupeřem drželi krok, byla ta druhá. Skončila sice lépe pro Krnov, ale za hru v ní musím holky pochválit. Makaly, bojovaly a předváděly i pěkné kombinace. Škoda jen, že tak výtečně odehrály jenom tuto jednu čtvrtinu," hledal pozitiva trenér Nogol a dodal: „Myslím si, že celek z Olomouce nebyl zas o tolik lepší, než my. Je mi jasné, že náš tým je až na dvě hráčky sestaven převážně z děvčat mladšího ročníku. Ale to nás neomlouvá, že jsme nebojovali a nechtěli se poprat o výhru. Poražený je v basketbalu vždycky jen jeden tým. I ten však musí na hřišti prohrát s hlavou nahoře a ukázat, že pro výsledek udělal maximum. A to si my jako tým říct nemůžeme."

Mladší minižákyně (U12)
Frýdecko-místecké minižákyně si v místecké hale zřídily střelnici a mladé ostravské hráčky vyprovodily s pěknou nadílkou.
BK Frýdek-Místek - SBŠ Ostrava B 88:23 a 102:14 - body FM celkem: Maříková 47, Krmaschková 38, Baierová 33, Galušková 19, Rečková 12, Poledníková 10, Zuzaňáková 10, Lukácsová 9, Grosová 6, Radová, Smitalová a Muráriková po 2 bodech.
Velmi jednoznačný průběh měla obě utkání, neboť soupeř přijel s většinou mladšími děvčaty. A tak měl domácí trenér Částek prostor vyzkoušet v praxi dovednosti, které se jeho hráčky učí na tréninku. „Zkoušeli jsme například rychle po získání míče založit protiútok nebo přihrát v pohybu na lépe postavenou spoluhráčku, vystřelit jednou rukou a ne vrhat koulí a jiné. V zápalu boje však většinou zvítězí momentální já a takových akcí, kterou předvedly Poledníková, Baierová a Maříková – po doskoku přihrávka do strany, zatažení míče po lajně a další přihrávka na nabíhající hráčku, která zakončila dvojtaktem zleva - bychom chtěli vidět více. Úplně poprvé se do utkání zapojily Kristýna Grosová, Gabča Zuzaňáková a Veronika Konečná a musím říci, že do družstva zapadly velmi dobře. Také naše nejmladší holky Anetka, Adriana a Lucka se na hřišti neztratily a svou část utkání docela dobře zvládly," chválil děvčata Ivo Částek.

(kot)